Önce İnsan Sonra Haber

Ekmek sırasındaki 3 sivil katledildi

PKK/PYD’li teröristin kendini patlatması sonucu; eylemi gerçekleştiren terörist ve 3 sivil Suriye vatandaşı hayatını kaybetmiş, 1 sivil ise yaralanmıştır.

Diğer 26 Ocak 2021 Salı / 4 hafta önce
Ekmek sırasındaki 3 sivil katledildi

Ekleyen: Kozmiktürk

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesiyle sınır komşusu olan Suriye’nin Tel Abyad kentinde, terör örgütü PKK/PYD tarafından düzenlenen canlı bomba saldırısında ekmek fırını önünde bekleyen 3 sivil hayatını kaybetti, 2 sivil ise yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Akçakale ile sınır komşusu olan Tel Abyad'da sabah saatlerinde, ekmek fırını önünde sırada bekleyen sivillerin arasına gelen bir kişi, üzerindeki bombayı infilak ettirdi. Patlamada, ekmek almak için sıra bekleyen 3 sivil yaşamını yitirdi, 2 sivil ise yaralandı. Yaralanan sivil, ambulansla kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı.

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, saldırıyı düzenleyen terör örgütü lanetlenerek şöyle denildi:

"26.01.2021 tarihinde, saat 08.55 sıralarında Barış Pınarı Harekâtı bölgesi Tel Abyad çarşı merkezinde elinde çanta bulunan bir PKK/PYD’li teröristin kendini patlatması sonucu; eylemi gerçekleştiren terörist ve 3 sivil Suriye vatandaşı hayatını kaybetmiş, 1 sivil ise yaralanmıştır. 

Yaralı Suriye vatandaşı, Tel Abyad Hastanesi'nde tedavi altına alınmış olup, Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanmıştır. Masum Suriyeli vatandaşları hedef alan hain saldırıyı gerçekleştiren PKK/PYD terör örgütünü lanetliyor, alçak saldırıda hayatını kaybeden sivil vatandaşlara Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralıya acil şifalar diliyoruz."    

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK/YPG'nin Barış Pınarı bölgesinde sivillere yönelik saldırısında 3 sivilin öldüğü, 2 sivilin de yaralandığını açıkladı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Terör örgütü PKK/YPG, Barış Pınarı bölgesinde masum sivillere yönelik insanlık dışı bir saldırı gerçekleştirdi. Teröristler, Tel Abyad şehir merkezinde patlattıkları bomba ile 3 masum sivili katlederken 2 sivili de yaraladı. Yaralılar, Akçakale Devlet Hastanesine sevk edildi" denildi. 

DHA

telabyadcanlıbomba