Önce İnsan Sonra Haber

THY uçağı Hannover'e indi..

Almanya'da bulunan Hamburg Havalimanı'nın apronuna giren silahlı bir kişi nedeniyle havalimanı tüm uçuşlara kapatıldı.

Diğer 5 Kasım 2023 Pazar / 4 ay önce
THY uçağı Hannover'e indi..

Ekleyen: Kozmiktürk

Hamburg Havalimanı'da silahlı bir kişinin aprona aracı ile girmesi üzerine, havalimanın uçuşlara kapatılmasından sonra Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Hamburg seferini yapan uçağı Hannover Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kaldı.

Almanya'da bulunan Hamburg Havalimanı'nın apronuna giren silahlı bir kişi nedeniyle havalimanı tüm uçuşlara kapatıldı. Edinilen bilgiye göre aprona giren silahlı kişi havaya iki el ateş etti. Alman polisi olası silahlı kişinin, eşinin daha önce çocuk kaçırma iddiası ile ilgili polisle irtibata geçtiğini açıkladı. Bu arada havalimanın uçuşlara kapatılması nedeniyle Hamburg seferini yapan THY'nin uçağının Hannover Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kaldı.

Almanya'da 4 yaşındaki kızını annesinden alan 35 yaşındaki Türk baba, plakasını söktüğü araçla Hamburg Havaalanı’na daldı ve THY uçağının altında durdu. Kızını Türkiye’ye kaçırmak isteyen silahlı baba, etrafa ateş açtı ve molotof kokteylleri attı. THY uçağını boşaltan Alman polisi, dün akşam saat 20.12’den beri Türk babayı ikna etmeye çalışıyor. 27 uçuş iptal edildi.DHA