Önce İnsan Sonra Haber

Türk Yıldızları’nın eğitim uçağı düştü..

Uçağın düştüğü şantiye alanındaki iş makinesini kullanan askeri personelin şehit olduğu, uçağın pilotunun atladığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Diğer 14 Mart 2024 Perşembe / 3 ay önce
Türk Yıldızları’nın eğitim uçağı düştü..

Ekleyen: Kozmiktürk

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığında Türk Yıldızları’nın eğitim uçağı düştü. Paraşütle uçaktan atlayan pilot, tedbiren hastaneye kaldırıldı.

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan Türk Hava Kuvvetlerine ait NF-5 eğitim uçağı, (Türk Yıldızları Uçağı) üs içerisindeki şantiye alanına düştü. İhbar üzerine Konya Valisi Vahdettin Özkan da olay yerine gitti. Ayrıca olay yerine Emniyet, Jandarma, Sağlık, AFAD, İtfaiye ekipleri ve arama-kurtarma ekipleri sevk edildi. Uçağın düştüğü şantiye alanındaki iş makinesini kullanan askeri personelin şehit olduğu, uçağın pilotunun atladığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

MSB: ''1 PERSONELİMİZ ŞEHİT OLMUŞTUR''

Konya’da eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetlerimize ait bir NF-5 uçağımız, saat 12.51’de henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğramıştır. Kaza kırıma uğrayan uçağımızın pilotu atlayarak kurtulmuş, hastaneye sevk edilmiştir. Uçağın düştüğü bölgede pist onarım çalışması yapan bir personelimiz ise şehit olmuştur. İHA