Önce İnsan Sonra Haber

Yok artık.. Yılanı ısırarak öldürdü..

Çığlık seslerini duyan büyükannesi, bir hışımla dışarı çıktığında çocuğun ağzında küçük bir yılan çiğnediğini, yılanın ağzından sarktığını gördü.

Diğer 5 Haziran 2023 Pazartesi / 1 yıl önce
Yok artık.. Yılanı ısırarak öldürdü..

Ekleyen: Kozmiktürk

Hindistan'da yeni yürümeye başlayan 3 yaşındaki çocuk, bir yılanı ağzıyla çiğneyerek öldürdü.

Hindistan merkezli The Tribunere gazetesinin aktardığına göre, Farrukhabad bölgesinde bir köyde yaşayan 'Ayush' isimli 3 yaşındaki çocuk, evin önünde oynarken çığlık atmaya başladı.

Çığlık seslerini duyan büyükannesi, bir hışımla dışarı çıktığında çocuğun ağzında küçük bir yılan çiğnediğini, yılanın ağzından sarktığını gördü. Büyükanne, yılanı hızlı bir şekilde çocuğun ağzından çıkardığını söyledi.

Daha sonra çocuğun hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Anne ve baba da durumu doktorlara daha iyi anlatabilmek için yılanı bir çantaya koyup yanlarında hastaneye getirdiler.

Yılanın zehirli olmadığını söyleyen doktorlar, 24 saat gözetim altında tutulan çocuğun durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Hindistan: 300 yılan türünün ev sahibi

Hindistan, ülkenin her yerinde çeşitli habitatlarda bulunabilen yaklaşık 300 yılan türüne ev sahipliği yapmakta.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Hindistan'da her yıl yaklaşık 5 milyon yılan ısırığı vakasının meydana geldiğini tahmin ediyor.

Örgütün raporuna göre, Hindistan'da 2000'den 2019 yılına kadar yaklaşık 1.2 milyon yılan ısırığı kaynaklı ölümün dörtte birinden fazlası 15 yaşın altı çocuklardan oluşuyor.sputnik

yılançocuk