Önce İnsan Sonra Haber

Biz iblisle, şeytanlarla karşı karşıyayız..

Bugün Müslümanlar ve Hıristiyanlar birbiriyle çatışmıyor. Tanrı tektir. Hepimiz, bizi birleştiren değerleri savunuyoruz.

Dünya 11 Mart 2023 Cumartesi / 2 hafta önce
 Biz iblisle, şeytanlarla karşı karşıyayız..

Ekleyen: Kozmiktürk

Eski Rusya Başbakanı Sergey Stepaşin, Müslümanların ve Hristiyanların şu anda birbiriyle çatışmadığını, aksine onları birleştiren ortak değerleri savunduklarını belirtti.

Halihazırda İmparatorluk Ortodoks Filistin Cemiyeti’nin Başkanı olan Sergey Stepaşin, Moskova İlahiyat Akademisi Patristik ve Hıristiyan Antik Çağ Çalışmaları Merkezi’nin “Hristiyan Metinleri ve Çalışmaları Külliyatı” adlı araştırma serisinin sunumunda konuştu. Sunum, İmparatorluk Ortodoks Filistin Cemiyeti binasında düzenlendi.

Stepaşin, “Bugün Müslümanlar ve Hıristiyanlar birbiriyle çatışmıyor. Tanrı tektir. Hepimiz, bizi birleştiren değerleri savunuyoruz. Biz iblisle, şeytanlarla, şu anda ahlak bozan korkunç dünyayla karşı karşıyayız. Bu sadece Ukrayna’da yaşananlar değil, Avrupa ülkelerinin çoğunda yaşananlar” ifadesini kullandı.

Öte yandan Kuzey Akım 1 ve 2 doğalgaz boru hatlarında gerçekleşen patlamalara değinen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "bu terör saldırısı" ile ilgili soruşturmanın yapılması gerektiğini vurgulayarak, "Objektif, tarafsız, şeffaf soruşturma engellenirse, Batı'ya ne şekilde cevap vereceğimizi düşüneceğiz" dedi.Sputnik

sergeystepaşin