Önce İnsan Sonra Haber

Clinton: Netanyahu'nun görevden ayrılması gerekiyor..

Hillary Clinton, güvenilir bir lider olarak görmediği İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun görevden ayrılması gerektiğini söyledi.

Dünya 8 Şubat 2024 Perşembe / 3 hafta önce
Clinton: Netanyahu'nun görevden ayrılması gerekiyor..

Ekleyen: Kozmiktürk

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, güvenilir bir lider olarak görmediği İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun görevden ayrılması gerektiğini söyledi.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton, demeçte, "Netanyahu'nun gitmesi gerekiyor, eğer ateşkese engel olacaksa, İsrail’in ne yapacağına karar vermeye engelse mutlaka gitmesi gerekiyor. Netanyahu gitmeli. Güvenilir bir lider değil. 7 Ekim saldırısı onun döneminde gerçekleşti" dedi.

İsrail ordusunun, saldırılarını yerinden edilmiş birçok Filistinlinin sığındığı Gazze'nin güneyindeki Refah kentine doğru genişletmesi planını 'korkunç' olarak tanımlayan Clinton, "Ateşkes olmasını arzu ediyoruz. Hamas ateşkesi kabul ederse ateşkes olur" yorumunda bulundu.

ABD Başkanı Joe Biden'ın Netanyahu ile ilişkisi hakkındaki soruya Clinton, "Biden'ın Netanyahu'yu etkilemek için elinden geleni yaptığının gayet açık olduğunu düşünüyorum" yanıtını verdi.sputnik