Önce İnsan Sonra Haber

Kadere bak... 25 yıl haksız yattı, serbest kaldı, tek kurşunla öldü..

Oğlu: Onunla geçirdiğim kısa zamanda bana nasıl daha iyi bir adam olunacağını öğretti. Daha iyi bir baba olmama yardım etti

Dünya 22 Aralık 2022 Perşembe / 2 yıl önce
Kadere bak... 25 yıl haksız yattı, serbest kaldı, tek kurşunla öldü..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

25 yılını ölüm hücresinde geçiren, haksız yere hüküm giymiş bir adam, işlediği suçlardan aklandıktan sonra iki yıldan kısa bir süre sonra, Cuma öğleden sonra bir cenaze törenine katılırken vurularak öldürüldü.

Altı çocuk babası Christopher Williams, Kuzey Philadelphia'da Tyree Little için düzenlenen cenaze alayının bir parçası olarak araba kullanırken başından vuruldu. The Philadelphia Inquirer'a göre Williams, dört cinayetten temize çıkmadan ve Şubat 2021'de serbest bırakılmadan önce 25 yılını idam hücresinde geçirdi .

Williams, Cuma günü saat 14:20 civarında Mount Peace Mezarlığı'nda arabasından inerken kafasından tek kurşunla vuruldu. Aceleyle Temple Üniversite Hastanesi'ne kaldırıldı ve burada yarım saatten kısa bir süre sonra öldüğü açıklandı.

62 yaşındaki Williams, ve diğer sanık Theophalis Wilson, 1989 cinayetlerinden yanlış tanıklık ve gizli deliller temelinde mahkum edilmişti.

Serbest bırakıldıktan sonra gazeteye şunları söyledi: "Pennsylvania yargı sistemi tarihinde hiç kimse altı cinayetle suçlanmadı."

Williams'ın arkadaşları ve ailesi, şok ve üzüntü içinde. Geçen yıl serbest bırakıldığından beri Williams, hapishanede tanıştığı insanlarla ilişkilerini sürdürdü ve sık sık onları ziyaret etmek için geri döndü. Ayrıca, yanlış bir şekilde mahkum edildiğine inandığı başkalarını da sürekli olarak savundu.

Williams'ın en küçük oğlu Christopher Hartwell, babasının "konuştuğu herkese" dokunduğunu söyledi. Babası marangoz olarak çalışıyordu ve yakın zamanda ondan bir işte yardım etmesini istedi, Hartwell bunun artık birlikte vakit geçirmek için sadece bir bahane olduğunu anladığını söyledi. "Onunla geçirdiğim kısa zamanda bana nasıl daha iyi bir adam olunacağını öğretti. Daha iyi bir baba olmama yardım etti” dedi.

nytpost'un aktardığına göre yakın zamanda temize çıkan Terrance Lewis, Williams'ı bir asker ve "adalet şampiyonu" olarak nitelendirdi.

“Hâlâ nasıl geri verileceğini öğreniyordu. Hayatı daha yeni başladı ve ondan alındı.”

Silahlı saldırıyla ilgili herhangi bir tutuklama yapılmadı.

Christopher Williamscinayethaksızhapis