Önce İnsan Sonra Haber

Küreselcilerin hepsi cehenneme gidebilir..

Macaristan'ı, 'küreselci Goliath'a karşı duran Davut boyutunda bir ülke' olarak nitelendiren Orban, ülkesinin Avrupa'da yasa dışı göçü durduran ilk ülke olduğunu belirtti.

Dünya 5 Ağustos 2022 Cuma / 2 yıl önce
Küreselcilerin hepsi cehenneme gidebilir..

Ekleyen: Kozmiktürk

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, dünyanın Ukrayna ihtilafını sona erdirmesi için 'güçlü bir lidere sahip güçlü bir Amerika'ya ihtiyacı' olduğunu söyledi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, dün ABD'nin Teksas eyaletindeki Dallas kentinde düzenlenen Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı'nda (CPAC) açıklamalarda bulunarak Batılı ülkelerin Ukrayna ihtilafı konusundaki tutumunu eleştirdi.

Orban, yaptığı konuşmada, küçük bir Avrupa ülkesi liderinin küresel bir süper güce ders vermeye davet edilmesinin garip olduğunu söyleyerek "Ukrayna bizim komşumuzdur. Onlarla tam dayanışma içindeyiz" dedi.

Rusya'nın askeri harekatı sonrasında şimdiye kadar bir milyona yakın sığınmacının Macaristan topraklarına geldiğini anımsatan Orban, "Bu, Macaristan'ın tüm nüfusunun neredeyse onda biri" değerlendirmesini yaptı.

'ABD ile Rusya arasında görüşmeler olmadan Ukrayna'da asla barış olmayacak'

Orban, "Bana göre küreselci liderlerin stratejisi savaşı tırmandırır ve uzatır ve barış şansını azaltır. ABD ile Rusya arasında görüşmeler olmadan Ukrayna'da asla barış olmayacak. Gittikçe daha fazla insan ölecek, acı çekecek ve ekonomilerimiz çöküşün eşiğine gelecek" ifadelerini kullandı.

'Güçlü bir lidere sahip güçlü bir Amerika'ya ihtiyacımız var'

Ukrayna'nın komşusu olarak barış anlaşması üzerinde müzakere edebilecek güçlü liderlere acilen ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Macaristan Başbakanı, "Güçlü bir lidere sahip güçlü bir Amerika'ya ihtiyacımız var" yorumunu yaptı.

Orban, "Siz ne yapacağınızı söyleyemem. Bu sizin kendi bağımsız kararınız. Ancak size tek şey söyleyebilirim: Barışı ancak güçlü liderler tesis edebilir" diye konuştu.

Öte yandan Orban, konuşmasında yasa dışı göç, eşcinsel evlilik, Batı ana akım medyası ve borsa spekülatörü George Soros'u hedef aldı.

'Amerikan Demokratları benden nefret ediyorlar'

Orban, "Amerikan Demokratlarının favorisi değiliz. Burada olmamı istemediler ve aramızı bozmak için her türlü çabayı gösterdiler. Benden nefret ediyorlar ve sizden nefret ettikleri ve size ve temsil ettiğiniz Amerika'ya iftira attıkları gibi bana ve ülkeme de iftira atıyorlar. Bunun nasıl çalıştığını hepimiz biliyoruz. İlerici liberaller burada olmamı istemediler, çünkü size ne söyleyeceğimi biliyorlardı. Çünkü size güçlerimizi birleştirmemiz gerektiğini söylemek için buradayım, çünkü biz Macarlar siyasi savaş arenasında özgürlük düşmanlarını nasıl yeneceğimizi biliyoruz" dedi.

Teksas ziyaretini eleştiren 'sol medyayı' hedef alan ve Budapeşte'yi 'ırkçılık ve antisemitizmle' suçlayanların 'basit birer aptal' olduklarını kaydeden Orban, söz konusu mecraları 'endüstriyel yalan haber şirketleri' olarak tanımladı.

"Hristiyan bir politikacı ırkçı olamaz" diyen Macaristan Başbakanı, ilericileri Batı medeniyetini Hristiyan köklerinden ayırmaya çalışmakla suçladı. Orban, ABD ve Avrupa'da Hristiyan milliyetçileri 'güçlerini birleştirmeye' çağırdı.

'Düşmanlarınıza isimleriyle hitap etmekten korkmayın'

Orban, "Batı medeniyetini Yahudi-Hıristiyan mirasından ayırırsanız, tarihteki en kötü şeyler olur. Dürüst olalım, modern tarihteki en kötü şeyler Hristiyanlıktan nefret eden insanlar tarafından yapıldı. Düşmanlarınıza isimleriyle hitap etmekten korkmayın. Siz riske girmemeye çalışırsınız ama onlar asla merhamet göstermezler" değerlendirmesini yaptı.

'Soros'un emrinde bir ordu var'

Bununla beraber Soros'un emrinde bir 'ordu' olduğu ifade eden Orban, bu ordunun para, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve Brüksel'deki Avrupalı ​​bürokratlardan oluştuğunu söyledi.

Orban, şöyle devam etti: "Nazilerin ve komünistlerin dehşeti, kıta Avrupasındaki bazı batılı ülkelerin Hristiyan değerlerini terk etmesi nedeniyle oldu ve günümüzün ilericilerinin de aynı şeyi yapmayı planlıyor. Batılı değerlerden vazgeçip yeni bir dünya, Batı sonrası bir dünya yaratmak istiyorlar. Biz yapmazsak onları kim durduracak?"

'Avrupa'da yasa dışı göçü durduran ilk ülkeyiz'

Macaristan'ı, 'küreselci Goliath'a karşı duran Davut boyutunda bir ülke' olarak nitelendiren Orban, ülkesinin Avrupa'da yasa dışı göçü durduran ilk ülke olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: "Bilfiil o duvarı inşa ettik ve yasa dışı göçü durdurdu. (Fox News sunucusu) Tucker Carlson, ülkemizi ziyaret ettiğinde yüksek teknolojili bir duvar olmadığını, ülkesini seven insanlar tarafından korunduğunu ve sınır koruma sisteminin çalıştığını söyledi."

Ayrıca aile kurumunun ilericilerin saldırısına uğradığını dile getiren Orban, çocukların 'cinsiyet ideolojisinin zehrinden korunması gerektiğini' belirtti.

'Çocuklarımızı rahat bırakın'

Sputnik'in aktardığına göre Orban, Macaristan'da yapılan bir referandumun 'okullardaki cinsel yönelim programlarını ebeveyn izni olmadan reddettiğini' de kaydederek, anayasanın geleneksel evliliği koruduğuna vurgu yaptı Orban, "Özetlemek gerekirse: Anne kadın, baba erkek. Çocuklarımızı rahat bırakın. Artık durun" dedi.

Macaristan Başbakanı, "Küreselci egemen sınıfın nasıl bir gelecek sunacağını gördük. Ama kafamızda farklı bir gelecek var. Küreselcilerin hepsi cehenneme gidebilir" diye konuştu.

orbanmacaristan