Önce İnsan Sonra Haber

Medvedev: ABD için para ve kan ‘iyi yatırım..’

Kendi savunma sanayisine ve diğer kıtalardaki savaşlara yapılan yardımları ‘yatırım’ olarak gören ABD, bu durumun kendisini daha güvenli hale getirdiğine inanıyor.

Dünya 21 Kasım 2023 Salı / 2 hafta önce
Medvedev: ABD için para ve kan ‘iyi yatırım..’

Ekleyen: Kozmiktürk

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, Biden'ın ‘büyük trajedilerin Amerika için ilerlemeye yol açabileceği’ yönündeki açıklamalarının ABD’nin güvenlik doktrininin özeti olduğunu yazdı.

Sosyal medya hesabında ABD Başkanı Joe Biden’ın Washington Post'ta yazdığı makalesinde ‘Ukrayna ve İsrail etrafındaki çatışmaların ABD açısından ilerlemeye dönüşeceği’ ifadelerini değerlendiren Dmitriy Medvedev, “Bu sözler, bir ‘Freud sürçmesi’ ya da belirsiz bir bunaklık hezeyanı bile değil. Bu, Amerikan güvenlik doktrininin özüdür. Kendi savunma sanayisine ve diğer kıtalardaki savaşlara yapılan yardımları ‘yatırım’ olarak gören ABD, bu durumun kendisini daha güvenli hale getirdiğine inanıyor” diye yazdı.

Medvedev, Biden'in Ukrayna desteğinin ABD güvenliğine bir yatırım olduğunu ve paranın ve kanın ‘iyi yatırım’ olarak görüldüğünü söylediğini hatırlatırken, “Tam olarak ‘çok Amerikalı’ olarak tarif edebileceğimiz sözleri sarf eden Biden, seyircilerden alkış alıyor, etrafına bakıyor, elini boşluğa uzatıyor ve çıkış yolunu arıyor” diye ekledi.sputnik