Önce İnsan Sonra Haber

Rus asker kızdığı komutanını tankla ezdi...

Rus işgali altındaki Kırım’da konuşlandırılan Rusya Silahlı Kuvvetleri 126. Ayrı Sahil Güvenlik Tugayı’ndan yaklaşık 100 askerin de cenazesi defnedildi.

Dünya 25 Mart 2022 Cuma / 2 yıl önce
Rus asker kızdığı komutanını tankla ezdi...

Ekleyen: Kozmiktürk

Ukrayna, Rus ordusunun güney askeri bölgesinin 49. Kombine Birliği'nin Komutanı Korgeneral Yakov Rezantsev’i etkisiz hale getirdiklerini bildirdi.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestoviç, Rus Korgeneral Yakov Rezantsev'in Ukrayna askeri birliklerince Herson bölgesindeki Çernobaevka havaalanında öldürüldüğü bilgisini doğruladı.

Arestoviç, "Şimdi bunu kesin olarak söyleyebiliriz. Ukrayna birlikleri, Rusya’nın güney askeri bölgesinin 49. Kombine Silah Ordusu'nun Komutanı Korgeneral Yakov Rezantsev’i etkisiz hale getirdi." dedi.

Rus ordusunun 200. Özel Tabur Taktik Birliği'nde Ukrayna’ya karşı savaşan 648 askerden de sadece 3’ünün hayatta kaldığını belirten Arestoviç, "Ukrayna topraklarına 'özel bir askeri operasyona' katılmak için gönderilen söz konusu birlikteki 648 askerden 645’i öldü, geriye kalan 3 askerden 2’si de yaralı." diye konuştu.

RUS TANKÇI EZDİ İDDİASI

Bir Rus askerinin, bir tankla albayı üzerinden sürdüğü bildirildi. Ukraynalı gazeteci Roman Tsimbalyuk, Facebook'ta tankın direksiyonunda bulunan Rus askerinin "arkadaşlarının ölümünden grubun komutanı Albay Yury Medvedev'i sorumlu tuttu" dedi.

Daily Beast'in haberine göre , "Savaş sırasında doğru anı bekledikten sonra yanında dururken bir tankla komutanın üzerinden geçti ve iki bacağını da yaraladı" diye yazdı .

“Şimdi Albay Medvedev Belarus'ta bir hastanede, 'Donbass'ı korumak için özel askeri operasyon' sırasında aldığı savaş yaraları için parasal tazminat bekliyor. Albay Medvedev'e Cesaret Nişanı verildi” diye yazdı.

İddianın bağımsız bir doğrulanmamış olmasına rağmen, Çeçen lider ve Putin'in yakın müttefiki Ramzan Kadırov tarafından yayınlanan görüntülerde Medvedev'in hastaneye nakledildiği görülüyor.

SAHİL GÜVENLİK TUGAY'INDAN 100 ASKER ÖLDÜ

Rus işgali altındaki Kırım’da konuşlandırılan Rusya Silahlı Kuvvetleri 126. Ayrı Sahil Güvenlik Tugayı’ndan yaklaşık 100 askerin cenazesi defnedildi. Askerlerin Ukrayna’nın güneyinde yaşanan çatışmalar sırasında hayatını kaybettiği ifade edildi.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, işgalci Rus ordusuna zayiat verdirmeyi sürdürüyor. Ukrayna’nın güneyinde 21 Mart 2022 tarihinde meydana gellen ve hala devam eden bir çatışmada, Ukrayna ordusu Rusya’nın 126. Ayrı Sahil Güvenlik Tugayı biriminde savaşan yaklaşık 100 askeri etkisi hale getirdi. Rusya Silahlı Kuvvetleri 126. Ayrı Sahil Güvenlik Tugayı’ndan yaklaşık 100 askerin hepsinin 21 Mart’tan beri devam eden çatışma esnasında hayatlarını kaybettiği bildirildi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna ordusu tarafından öldürülen Rus Sahil Güvenlik askerleriyle ilgili olarak, “Rusya Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 126. Ayrı Sahil Güvenlik Tugayı’nın bulunduğu yerde, aynı anda 100’e yakın Rus askeri etkisiz hale getirildi.” ifadesine yer verdi.QHA

ukraynarusyasavaş