Önce İnsan Sonra Haber

Akkuyu'da Türkleri atıp Rusları aldılar..

TSM Enerji şirketinin üç Rus şirket tarafından kurulduğu ortaya çıktı.

Ekonomi 31 Temmuz 2022 Pazar / 1 yıl önce
Akkuyu'da Türkleri atıp Rusları aldılar..

Ekleyen: Kozmiktürk

Türk ve Rus iki şirketin Mersin’de kurduğu Titan2 - IC İçtaş şirketi ile sözleşmesini fesheden Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin yeni sözleşme imzaladığı TSM Enerji şirketinin üç Rus şirket tarafından kurulduğu ortaya çıktı. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre, TSM Enerji; Rusya merkezli Montajno-Stroitelnoye Upravlaniye No 90, Konsern Titan-2, Sosnovoborelektromontaj anonim şirketleri tarafından Ekim 2019’da Mersin’de kuruldu.

Akkuyu Nükleer A.Ş.; Akkuyu NGS Projesi’nde çalışmalarını tamamlayan IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sözleşmeyi feshetti. Şirket, TSM Enerji İnşaat Sanayi Limited Şirketi ile yeni sözleşme imzaladı.

ŞİRKET, 3 RUS ŞİRKET TARAFINDAN EKİM 2019’DA KURULDU

Ticaret sicili kayıtlarına göre, TSM Enerji İnşaat Sanayi Limited Şirketi (TSM); Ekim 2019’da Mersin'de kuruldu. Kayıtlara göre, 100 bin TL sermaye ile kurulan TSM Enerji’nin ortakları ise Montajno-Stroitelnoye Upravlaniye No 90 Anonim Şirketi, Konsern Titan-2 Anonim Şirketi, Sosnovoborelektromontaj Anonim Şirketi.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinde sözleşmenin feshedildiği Titan2 – IC İçtaş İnşaat Anonim Şirketi de IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Joint Stock Company Concern Titan-2 ortaklığında, yine Mersin’de kurulmuştu.

AKKUYU NÜKLEER: “TÜRKİYE’DE TÜZEL KİŞİLİĞİ OLAN ŞİRKET İLE SÖZLEŞME İMZALANMIŞTIR”

Akkuyu Nükleer A.Ş., yeni sözleşmenin imzalanmasının ardından şu açıklamayı yapmıştı:

“Akkuyu Nükleer tarafından Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş, Türkiye’de tüzel kişiliği olan TSM Enerji İnşaat Sanayi Limited Şirketi (TSM) ile sözleşme imzalanmıştır.Ankahaber

akkuyu