Önce İnsan Sonra Haber

Emeklilere zam yüzde 49,25’e çıktı ama yarayı kapatmayack..

İktidar emeklilerin tepkisi üzerine yüzde 5'e ek yüzde 5 daha artırıma gitti ama bu artış beklentilerin çok uzağında. Emeklilere seyyanen zam verilmedikten sonra yara kapanmayacak.

Ekonomi 23 Ocak 2024 Salı / 1 ay önce
Emeklilere zam yüzde 49,25’e çıktı ama yarayı kapatmayack..

Ekleyen: Kozmiktürk

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25’e yükseltiyoruz. Böylece bu yıl tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlıyoruz" açıklamasını yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bu akşam X hesabından yayınladığı mesajla SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranının yüzde 49,25'e yükseltildiğini açıkladı. Bakan Işıkhan'ın yayınladığı mesaj şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 2024’ü Emekliler Yılı ilan etmiştik. Bu kapsamda emeklilerimize yönelik ekonomik, sosyal, kültürel çalışmaları ve müjdeleri bu yıl boyunca tek tek hayata geçireceğiz. Bir güzel haberi de paylaşmak istiyorum; SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25’e yükseltiyoruz. Böylece bu yıl tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlıyoruz. Kıymetli emeklilerimize hayırlı olsun."Ankahaber