Önce İnsan Sonra Haber

 AB-D liderlerinin Erdoğan'ı arama sebepleri bu konu..

ABD ve AB liderlerinin bir anda tavır değiştirerek Erdoğan'la can ciğer kuzu havasına bürünmelerinin perde arkasında ne var?

Gündem 1 Haziran 2023 Perşembe / 1 yıl önce
 AB-D liderlerinin Erdoğan'ı arama sebepleri bu konu..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan son seçim yarışına kişisel siyasi tarihinin en sıkıntılı döneminde girdi. Batı liderleriyle ilişkileri donmuştu. ABD Başkanı Biden ise demokratik yoldan Erdoğan'ı değiştirme amacını açıkça duyurmuştu.

Seçimde özellikle Batı dünyasının beklentileri gerçekleşmedi. Erdoğan en kötü senaryoda girdiği seçimi kazandı. Bu sonucun ardından peş peşe dünya liderlerinden kutlama mesajları geldi. Erdoğan'ı gönderme niyetindeki Biden de hem mesajla hem telefonla kutlama seromonilerine katıldı.

Peki ABD ve AB liderlerinin bir anda tavır değiştirerek Erdoğan'la can ciğer kuzu havasına bürünmelerinin perde arkasında ne vardı?

Sıkı okuyun, sebebi kısaca şöyle:

"ABD'nin, İran'a karşı Taliban'la başlatacağı ve genişleteceği cephede Türkiye'ye ihtiyacı var… İran'dan göç akını da Batı'yı ürkütüyor. Batı'nın da göçmenlerin Türkiye'de tutulması için hiç olmadığı kadar Türkiye'ye ihtiyacı var. Avrupa Birliği, sığınmacıların, yasa dışı göçmenlerin Türkiye'de tutulması için elinden gelen her şeyi yapacak. AB/D liderlerinin seçim bahanesiyle Erdoğan'ı arama sebepleri kısaca böyle.."

Umarız Tayyip Bey Suriye faciasında olduğu gibi yanlış hesap yapmaz.

Siz okurlarımızın da önümüzdeki günlerde tanık olacağımız gelişmeler öncesi aklınızda bulunmasında yarar var.

Bu arada.. MHP Lideri Devlet Bahçeli seçim sonrası yaptığı açıklamada öyle 3 cümle kurdu ki herkes çözmeye çalışıyor. Bahçeli, "Önümüzdeki günlerde çok şey değişecektir, her şey değişecektir. Öyle gözüküyor. İnşallah Türkiye değişmez" demişti. Devlet Bey bir izahat yapsa da aydınlansan fena olmaz..

abdaberdoğanıaramasebepleri