Önce İnsan Sonra Haber

#HEPYAŞIMIZ19.. İlk tören Anıtkabir'de..

Gençler, 'Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk' programı kapsamında, Ankara-Samsun ve Amasya illerini kapsayan kültür ve tarih programına da katılacak.

Gündem 19 Mayıs 2023 Cuma / 1 yıl önce
#HEPYAŞIMIZ19.. İlk tören Anıtkabir'de..

Ekleyen: Kozmiktürk

Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı; Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği etkinliklerle tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor.

Her yıl 15-21 Mayıs tarihlerini kapsayan 'Gençlik Haftası' ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği etkinliklerle tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu yıl da Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, ülke genelinde belediyeler, üniversiteler, sivil toplum, kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde, kültürel, sanatsal ve sportif birçok etkinlikle, '#HEPYAŞIMIZ19' temasıyla kutluyor.

TEMSİLCİ GENÇLER ANKARA'DA 

Hafta kapsamında Türkiye'nin 81 ilinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan'dan gelen temsilci gençler, ilk olarak Ankara'da buluşacak. Temsilci gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret edecek. 'Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk' programıyla tarihi ve kültürel zenginliklerimizi de yerinde görüp milli mücadele ruhunu yerinde müşahede etme fırsatı bulacak olan temsilci gençler, Ankara’da bulundukları süre içerisinde Anıtkabir, 1'inci ve 2'nci Meclis, Hacı Bayram-ı Veli Cami, Tacettin Dergahı, Ulucanlar Cezaevi Müzesi ile Hamamönü’ne ziyaret gerçekleştirecek. Gençler, 'Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk' programı kapsamında, Ankara-Samsun ve Amasya illerini kapsayan kültür ve tarih programına da katılacak.

İLK TÖREN ANITKABİR'DE 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığındaki heyetin saat 09.30'da Anıtkabir ziyareti ile başlayacak. Akşamda, Başkent Millet Bahçesi'nde saat 20.00'de Sinan Akçıl konseri düzenlenecek.

'DAHA GÜÇLÜ VE DAHA MUTLU BİR TÜRKİYE HEDEFLERİNE GENÇLERİMİZLE ULAŞACAĞIZ' 

Gençlik Haftası ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'da, millet egemenliği ve tam bağımsızlığımız için yaktığı meşalenin heyecanını ve coşkusunu, Cumhuriyetin 100'üncü yılında aynı ruh ve heyecanla yaşadığını vurguladı.Türkiye'nin geleceğe olan yürüyüşünde tek güvencesinin Atatürk’ün işaret ettiği gibi gençler olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Bilimde, sporda, sanatta ve hayatın tüm alanlarında daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye hedeflerine gençlerimizle ulaşacağız" dedi.DHA

19mayıs