Önce İnsan Sonra Haber

Orgeneral Bayraktaroğlu, Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanlığı'nda..

Bayraktaroğlu, komandoların eğitimlerini yerinde denetleyip, yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi. Komandoların eğitimleri ise nefes kesen görüntülere sahne oldu.

Gündem 19 Ocak 2024 Cuma / 3 ay önce
 Orgeneral Bayraktaroğlu, Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanlığı'nda..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etti. Askerler, Bayraktaroğlu'nu 'Komando Andı' ile karşıladı.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Bolu'daki 2'nci Komando Tugay Komutanlığı'nı ziyaret edip inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bayraktaroğlu, tugaydaki Mehmetçiklere görevlerinde başarılar diledi.

Komando Andı'nın da okunduğu karşılamada askerler geçit töreni yaptı. Bayraktaroğlu, komandoların eğitimlerini yerinde denetleyip, yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi. Komandoların eğitimleri ise nefes kesen görüntülere sahne oldu.

 

'BAŞARILARI ANLATMAYA ZAMANIMIZ YETMEZ' 

Orgeneral Bayraktaroğlu, konuşmasında, "2016'dan itibaren Irak'ın kuzeyi ve Suriye'de icra ettiğimiz sınır ötesi harekatlarda komando birliklerimiz üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.

Özellikle 1990 yıllarında Bolu Komando Tugayı'nın başarılarını anlatmaya zamanımız yetmez. O dönemde teröristlerin korkulu rüyası olmuştu. Bugün de korkulu rüyası olmaya devam edecektir. Vazifenizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da artan gayret ve şiddetle yapacağınıza inancımız tamdır" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı internet sitesinde şu not paylaşıldı:

"Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Bolu’daki 2’nci Komando Tugay Komutanlığını ziyaret ederek inceleme ve denetlemelerde bulundu. Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Komando Tugaylarının Irak ve Suriye’nin kuzeyinde önemli görevler yaptığına vurgu yaparak Bolu 2’nci Komando Tugayındaki Mehmetçiklere görevlerinde başarılar diledi. Komando Andı’nın da okunduğu törende Mehmetçiklerimiz, geçit töreni yaptı.Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Komandolarımızın eğitimlerini de yerinde denetleyerek yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi."