Önce İnsan Sonra Haber

İYİ Parti Mali İşler'e dikkat çeken atama..

Ticaret Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcılığı görevinin ardından emekli olan Yücel, Akşener'in daveti üzerine İYİ Parti'ye katılmıştı.

Gündem 20 Kasım 2023 Pazartesi / 7 ay önce
İYİ Parti Mali İşler'e dikkat çeken atama..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

İYİ Parti Mali İşler Başkanlığı'nda yeni görevlendirme yapıldı. Emekli Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel bu göreve getirildi. Yücel'in, Sedat Aksakallı ile birlikte patinin kasasını yöneteceği belirtildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in hesaplarının sorgulandığı haberleri, yerel seçime tek başına girme kararı ekseninde yaşanan tartışmalar ve buna bağlı vekil istifaları nedeniyle sıkıntılı günler geçiren partide İsmail Yücel'in mali işlere getirilmesi dikkate değer bir atama olarak değerlendirildi.

Yücel ANAP iktidarı döneminde merhum Adnan Kahveci ile danışmanlık ilişkisi olan, bürokratik deneyimi yüksek biri olarak tanınıyor. Ticaret Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcılığı görevinin ardından emekli olan Yücel, Akşener'in daveti üzerine İYİ Parti'ye katılmıştı.

Akşener'in partideki 'akçeli işlerle' ilgili iddialardan rahatsız olduğu ve Yücel'den ortalığı toparlamasını istediği kaydedildi.