Önce İnsan Sonra Haber

Akar, Güler ve Komutanlar Mehmetçikle iftar yaptı..

Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugüne kadar terörle mücadelede kendisine verilen görevleri büyük bir kahramanlıkla yerine getirdiğini belirtti.

Gündem 24 Mart 2023 Cuma / 1 yıl önce
Akar, Güler ve Komutanlar Mehmetçikle iftar yaptı..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7, Elbistan ilçesinde ise 7,6 büyüklüğündeki depremlerin vurduğu iller arasında yer alan Hatay'daki faaliyetlerine devam ediyor.

Ramazan ayına da burada giren Bakan Akar ilk iftarı Mehmetçik ile yaptı. Depremden etkilenen birlikler arasında yer alan Serinyol ilçesindeki 8’inci Komando Tugay Komutanlığının yemekhanesinde Mehmetçik ile orucunu açan Bakan Akar, ilk iftarı da burada yaptı.

İftarın ardından Mehmetçiğe hitap eden Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugüne kadar terörle mücadelede kendisine verilen görevleri büyük bir kahramanlıkla yerine getirdiğini belirtti.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat’taki depremleri hatırlatan Bakan Akar, şunları söyledi:

“Tarihimizde ender rastlanan felaketlerden biri ile karşılaştık. Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları depremle mücadele konusunda ilk andan itibaren bütün alanda milletimizin, vatandaşımızın yanına koştu. Terörle mücadelede olduğu gibi depremle mücadelede de büyük bir başarıyla vatandaşımızın yaralarının sarılmasına yardımcı oldunuz. Bundan sonra da verilecek her türlü göreve hazır olmak için aralıksız eğitim faaliyetlerini sürdüreceğiz.”

hulusiakaryaşargüleriftarmehmetçik