Önce İnsan Sonra Haber

Akşener Samsun adaylarını açıkladı, iddialı konuştu..

İnanıyorum ki bu seçimlerin en büyük sürprizi İYİ Parti olacak. Buna inandığım için de arkadaşlarımızın iddialı, inançlı olmalarını önemsiyorum.

Gündem 19 Ocak 2024 Cuma / 4 ay önce
Akşener Samsun adaylarını açıkladı, iddialı konuştu..

Ekleyen: Kozmiktürk

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimlerin en büyük sürprizinin İYİ Parti olacağına inandığını söyledi.

Akşener, partisinin Samsun İl Başkanlığını ziyaretinde, Samsun'un hem sanayi hem de turizm şehri olarak önemli potansiyel barındırdığını ancak yönetim tarzıyla bunların başarılamadığını gördüğünü söyledi.

Türkiye'nin iki kutup arasına sıkıştırıldığını öne süren Akşener, şunları kaydetti:

"Değerlerimiz, manevi duygularımız üzerinden oy verilen Türkiye'yi buradan çıkarıp milletimizin tercihlerinin öne çıktığı, milletimizin dinlendiği, onun verdiği oyun tartışılmadığı, yani, 'Milletimiz hangi oyu verirse başüstüne' denildiği bir sistemi oturtmak istiyoruz. Kurulma amacımız, iki yumruk arasında sıkıştırılmış, komşunun komşuya düşman edildiği Türkiye'yi bu durumdan çıkartmak için yeni bir yol, bir üçüncü yol, seçmenin, insanın odaklı olduğu, velinimet olduğu bir yolculuğu başlatmaktı."

Türkiye'de 2017'den itibaren yeni bir sistemin kabul edildiğini belirten Akşener, "Bu sistemin değiştirilebilmesi için ittifaklar sistemi oluştu. Biz de 2018'den itibaren ittifakta yer aldık. 'Seçmenimizle bu sistemi değiştirebilir miyiz?' diye yola çıktık ama maalesef başaramadık." ifadesini kullandı.

Yerel seçimlerde İYİ Parti olarak çalmayan, çaldırmayan, kayırmayan, liyakati, sosyal belediyeciliği öne koyan bir belediyecilik anlayışını, 2028'de iktidarda ne yapacaklarının örneği olması amacıyla yola çıktıklarını anlatan Akşener, "Bu dönenme iftiralarla, isnatlarla karşılaştık ama bunlara kulaklarımızı tıkadık. İnanıyorum ki bu seçimlerin en büyük sürprizi İYİ Parti olacak. Buna inandığım için de arkadaşlarımızın iddialı, inançlı olmalarını önemsiyorum. Bugüne kadar 24 ile gittim. 14 büyükşehir, 13 ilde ilçeler de dahil belediye başkan adaylarımızı açıklamış bulunuyoruz." diye konuştu.

SAMSUN ADAYLARI

İYİ Parti, Samsun Büyükşehir'de İmren Nilay Tüfekci'yi aday gösterdi. İlkadım'da Necattin Demirtaş, Asarcık'ta Barış Oypan, Bafra'da Hamdi Yıldız, Canik'te Turgay Ulusoy, Kavak'ta Ahmet İçli, Salıpazarı'nda İsmail Kahramanoğlu, Vezirköprü'de Hasan Budak, Yakekent'te Şerafettin Aydoğdu diğer adaylar oldu.