Önce İnsan Sonra Haber

Almanya.. Türklerin eniştesi görevden alındı..

Feldmann'ın 'Türklerin eniştesi' lakabı almasına vesile olan eşi Zübeyde Feldmann'ın hiç çalışmadığı bir işte istihdam edilmesi mercek altına alındı.

Gündem 13 Ocak 2023 Cuma / 11 ay önce
Almanya.. Türklerin eniştesi görevden alındı..

Ekleyen: Kozmiktürk

Almanya'nın finans merkezi Frankfurt'un Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann'ın Türkiye kökenli eşine torpil yapmak suçlamasıyla görevden alınması ve para cezasına çarptırılmasının ardından, eşi Zübeyde Feldmann'a da fatura kesilldi.

Kasımda Frankfurt'ta görevini kötüye kullanıp yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle referandum düzenlenerek büyükşehir belediye başkanlığından gönderilen Peter Feldmann'ın 'Türklerin eniştesi' lakabı almasına vesile olan eşi Zübeyde Feldmann'ın hiç çalışmadığı bir işte istihdam edilmesi mercek altına alındı.

Daha önce Sosyal Demokrat Partili Peter Feldmann'ın sosyal dayanışma faaliyetleri yürüten İşçi Refahı (Arbeiterwohlfahrt/AWO) adlı kuruluşu kollamak karşılığında, buradan seçim kampanyasına bağış topladığı ve önce sevgilisi, sonra eşi olan Zübeyde Temizel'in AWO'nun işlettiği Türkçe ve Almanca eğitim veren bir kreşte yüksek maaşla istihdam edilmesini sağladığı belirlenmişti.sputnik

Almanya'nın finans merkezi Frankfurt'un Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann