Önce İnsan Sonra Haber

Demir artık Kardemir'li..

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na eski Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir seçildi.

Gündem 7 Haziran 2023 Çarşamba / 4 ay önce
Demir artık Kardemir'li..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., eski Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildiği Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Dr. Alparslan Bayraktar'ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak atanması sebebiyle boşalan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na eski Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir seçildi. 

Şirketin KAP'a yaptığı bildirimde, "Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Alparslan Bayraktar, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerinden ayrılmıştır. Bu suretle boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği'ne, Yönetim Kurulu'nun 06.06.2023 tarih ve 90 no'lu kararı ile, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 363'üncü maddesi ve Şirketimiz Ana Sözleşmesinin 11'inci maddesi uyarınca, yapılacak ilk genel kurulun onayına sunulmak üzere Sn. Prof. Dr. İsmail DEMİR atanmıştır. Yönetim Kurulu'nun aynı tarih ve 91 no'lu kararı ile de Sn. Prof. Dr. İsmail DEMİR Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilmiştir" ifadeleri kullanıldı.DHA

ismaildemirkardemir