Önce İnsan Sonra Haber

Devlet nefeslerini kesmeli.. Yine 'sınavda şike' depremi..

Erdoğan: Gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.

Gündem 3 Ağustos 2022 Çarşamba / 2 ay önce
Devlet nefeslerini kesmeli.. Yine 'sınavda şike' depremi..

Ekleyen: Kozmiktürk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS sorularından bazılarının bir yayınevi tarafından daha önce yayınlandığı iddiaları üzerine Devlet Denetleme Kurulu’na inceleme talimatı verdi. Erdoğan “Gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 KPSS sorularından bazılarının bir yayınevi tarafından daha önce yayınlandığı iddiaları ile ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı verdiği bildirildi. İletişim Başkanlığı konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygıyla duyurulur.”

Erdoğan da İletişim Başkanlığı’nın bu açıklamasını alıntılayarak, inceleme sonucuna göre gerekli adımların atılacağını bildirdi. Erdoğan’ın paylaşımı da şöyle:

“Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.”

AKŞENER DEN TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2022 KPSS sorularından bazılarının daha önce bir yayınevi tarafından yayınladığı iddialarına ilişkin, “Gençlerimizin emeğine sınavlarda ve mülakatlarda defalarca ihanet ettiniz; tekrarını kabul etmeyiz! KPSS ile ilgili iddiaların ve 2 saatte yapılan şaibeli açıklamaların takipçisi olacağız” açıklamasını yaptı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2022 KPSS sorularından bazılarının bir yayınevi tarafından daha önce yayınlandığına ilişkin iddiaları, sosyal medya paylaşımında değerlendirdi. Akşener, şu açıklamayı yaptı:

“Gençlerimizin emeğine sınavlarda ve mülakatlarda defalarca ihanet ettiniz; Tekrarını kabul etmeyiz! Cumhuriyetimizin kazandırdığı eğitimde fırsat eşitliğini, vasatlığa terk etmeyiz! KPSS ile ilgili iddiaların ve 2 saatte yapılan şaibeli açıklamaların takipçisi olacağız.”

UYSAL ÇOK SERT

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Paramızı çaldınız, soruları çaldınız, 20 yıllık zamanımızı çaldınız, gençlerin umudunu çaldınız! Velhasılı, her şeyimizi çaldınız” dedi.

DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 2022 KPSS sorularından bazılarının bir yayınevi tarafından daha önce yayınlandığı iddialarıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Uysal’ın paylaşımı şöyle:

“Paramızı çaldınız, soruları çaldınız, 20 yıllık zamanımızı çaldınız, gençlerin umudunu çaldınız! Velhasılı, her şeyimizi çaldınız.”

DAVUTOĞLU: GÖREVDEN ALIN

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 2022 KPSS sorularından bazılarının daha önce bir yayınevi tarafından yayınlandığı yönündeki iddiaları, sosyal medya paylaşımında değerlendirdi.

Davutoğlu, şu açıklamayı yaptı:

"İNSANLARIN UMUTLARIYLA OYNAMAYA UTANMADINIZ MI?"

“İnsanların umutlarıyla oynamaya utanmadınız mı? KPSS sınavıyla ilgili ortaya atılan iddialar vahim ötesidir. ÖSYM yetkilileri derhal görevden alınmalı, savcılık harekete geçmelidir. İddialarda en ufak doğruluk payı ortaya konursa KPSS sınavı iptal edilmelidir.”Ankahaber

kpssşikeerdoğandenetleme