Önce İnsan Sonra Haber

Emekli General: Uğur Mumcu'yu İsrail öldürdü..

Emekli Hava Pilot Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş, suikastın İsrail’den Mersin’e gelen 5 kişilik suikast timi tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Gündem 15 Aralık 2023 Cuma / 6 ay önce
Emekli General: Uğur Mumcu'yu İsrail öldürdü..

Ekleyen: Kozmiktürk

Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu, 30 yıl önce MOSSAD-PKK ilişkilerini ortaya çıkarttıktan 17 gün sonra evinin önünde arabasına konulan plastik patlayıcının infilak etmesinin ardından suikasta uğradı. MOSSAD ile PKK ilişkilerini kaleme aldıktan sonra dönemin kendisine İsrail Büyükelçisi tarafından “Öldürülmekten korkmuyorsunuz” denilen Mumcu suikastıyla ilgili İsrail parmağı deşifre oldu. Emekli Hava Pilot Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş, suikastın İsrail’den Mersin’e gelen 5 kişilik suikast timi tarafından gerçekleştirildiğini, zanlıların güvenlik güçleri içindeki FETÖ’cülerin desteğiyle tekrar İstanbul Esenboğa Havalimanından İsrail’e gittiğini anlattı. Karakuş, suikast timi Türkiye’den çıkacağı sırada Esenboğa Havalimanındaki bilgisayarlarında arızalandırıldığını, İsrail’e giden suikast timinin pasaport kaydının bile yapılmadığını kaydetti.

Araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu 24 Ocak 1993'de, evinin önünde park halindeki otomobiline yerleştirilen C-4 tipi plastik bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti. Suikastın hemen ardından olay yerinde inceleme yapan uzmanların hiçbir delil bulamadı. Patlamayla etrafa dağılan ve cımbızla toplanması gereken deliller süpürgeyle süpürüldü. Hatta evinin 50 metre ilerisinde bulunan polis kulübesinde nöbet tutan polislerin sokakta Uğur Mumcu'nun oturduğundan dahi habersiz olduğu ortaya çıktı. Suikastı bazı örgütler üstlenirken, sır perdesi 30 yıl geçmesine rağmen aralanamadı.

PKK-BARZANİ-MOSSAD İLİŞKİSİNİ AÇIKLAMIŞTI

Uğur Mumcu öldürülmeden 17 gün önce kaleme aldığı köşe yazısında PKK – Barzani – MOSSAD ilişkisini açıklamıştı. Mumcu'nun bu bağlantıları ortaya çıkardığı için öldürüldüğü en çok konuşulan iddialar arasında yer aldı. 1992'de Kürt sorunu ve PKK konularına yoğunlaşan Mumcu, CIA, MOSSAD, MİT, Emniyet ve askeri istihbarat dahil birçok istihbarat örgütünün varlığına ve Barzani'nin MOSSAD ve CIA ile ilişkilerinin ortaya konduğu yayınlara ulaşmıştı.

"UĞUR MUMCU'YU İSRAİL'DEN GELEN 5 KİŞİLİK TİM ÖLDÜRDÜ"

Bir televizyon yayına katılan Emekli Hava Pilot Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş, Uğur Mumcu suikastına ilişkin bomba bilgiler verdi. Karakuş, Mumcu suikastına ilişkin yaptığı açıklamada, Mumcu'nun öldürülmesinin arkasında İsrail'in istihbarat örgütü MOSSAD'ın olduğunu duyurdu.

MOSSAD-FETÖ İŞBİRLİĞİ İLE SUİKAST GERÇEKLEŞTİ

Uğur Mumcu'yu öldürmek için İranlıların evinin civarında dolaştığını, arabasının yakınında bulunduğu iddialarının gündeme getirildiğini kaydeden Karakuş, Uğur Mumcu suikastının kapatılmaya çalıştığını anlattı. Suikast timinin Türkiye'ye nasıl geldiğini ve nasıl ayrıldığının tarafından bilindiğini duyuran Karakuş, "Suikastta gördüğüm FETÖ'den yardım var. Bir şekilde güvenlik güçlerinden yardımdan yararlandılar. 5 kişilik suikast timi İsrail'den Mersin'e oradan da Ankara'ya geldi. Bombayı patlattıktan sonra ise Esenboğa Havalimanı'ndan tekrar İsrail'e döndü. FETÖ grubunun yardımıyla Esenboğa havalimanında bilgisayarlar tamamen bozuldu" dedi.(Sabah)