Önce İnsan Sonra Haber

Erdoğan'dan 6'lı Masa'ya: Vaat oluştururken ders çalışsaydınız..

Genelkurmay ve MİT'e sataşarak kurumlarımızın sınırdışında bile başlarını ezdiği terör örgütlerine selam veriyorlar.

Gündem 1 Şubat 2023 Çarşamba / 2 ay önce
Erdoğan'dan 6'lı Masa'ya: Vaat oluştururken ders çalışsaydınız..

Ekleyen: Kozmiktürk

Ak Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal ifadesini çok sevdi, o halde bay bay Kemal" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Bundan 20 önce ne söz verdiysek rabbim hepsini yerine getirmeyi bize nasip etti.

AK Parti ülkemize özgüven kazandırdı.

6 güzide parti bir araya gelip Ortak Politikalar Metni hazırlayınca beklentiye giriyor insan ister istemez. Altılı masayı ben bu yavrulara havale ediyorum. Karşımızda henüz cumhurbaşkanı adayı belirlemekten bile aciz bir olduğunu unutmıuyoruz. Bizim vizyonumuzu aşacak bir belge hazırlamasına ihtimal vermedik ama baktık. Keşke bakmaz olaydık. Bu partilere umut bağlayanlar adına çok üzüldük.

Metinde yer alan başlıklarla ilgili değerlendirmeyi bakanlıklarımız yeri geldikçe paylaşacaktır. Bunlar yeni projeler için kafa yormayı ülkede ne yapıldığına kafa yormamışlar. Vadettiklerinin fazlasının yapıldığını görmüyorlar. Gözleri var görmüyorlar, kalpleri mühürlenmiş.

Bunlar bırakın yeni projeler için kafa yormayı, ülkede ne yapıldığına bile bakmamışlar. Baksalar metindekilerin çoğunun zaten yapılmış ya da yapılmakta olduğunu görürlerdi.

Külliye'nin kapısına kilit vurmayı, yeni bakanlıklar icat etmeyi, siyaset bilimi birinci sınıf öğrencisine söyleseniz gülmekten katılacakları yazmazlardı.

Açıkladıkları metinde güya herkese selam veriyorlar. Kayyumu kaldıracağız, belediyelere özerklik vereceğiz diyerek HDP'ye selam veriyorlar. OHAL KHK'larını iptal edeceğiz diyerek kapı arkası ortakları PKK ve FETÖ'cülere selam veriyorlar.

Genelkurmay ve MİT'e sataşarak kurumlarımızın sınırdışında bile başlarını ezdiği terör örgütlerine selam veriyorlar. Akkuyu Nükleer Güç Santraline, savunma sanayii projelerine dokunacağız diyerek ülkemizin bu alanda güçlenmesinden rahatsız olan Batı'ya selam veriyorlar. Bir tek ihtiyaç duymadıklarından kazanımları ve hayalleriyle aziz milletimizin kendisine selam vermemişler. Aday belirlemekte tembellik ediyorsunuz tamam ama vaat oluştururken ders çalışsaydınız.

Tamam, cumhurbaşkanı adayını belirlemekte tembellik ediyorsunuz bari vaatlerinizi oluştururken azıcık ders çalışsaydınız.

İçlerinden biri hatta 'Batı aferin diyecek'. Yazıklar olsun. Sen Batı'nın aferin demesine muhtaç mıydın?

Önümüzdeki 5 yılda 5 milyon istihdam sözü veriyorlar. Derme çatma bir programla milletin karşısına çıkıyorlar. Yazık, demokrasilerde iktidar kadar muhalefet de önemlidir. Türkiye böylesine sakil bir muhalefeti hak etmiyor. Vaat aşamasında bu kadar pespaye davrananların sorumluluk üstlendiklerinde ülkeyi ne hale getireceklerini varın siz düşünün. Bir kısım bürokrat bunların aklına girmiş, bir şeyler çizip program diye bunların önüne koymuş.

CHP'nin başındaki zata zaman zaman 'Bay Kemal' diye hitap ediyorum. Adaylığa niyetlenince bu ifadeyi slogan yaptı. Madem Bay Kemal bu sloganı sevdi. Kendisine bundan sonra kullanabileceği bir slogan daha vereyim; bay bay Kemal. Alsın tepe tepe kullansın.

Biz aday çıkaramıyoruz, Cumhur İttifakı'nın da adayı olsun dediler. Benim adaylığım bir yıldır belli. Geçen haftaya kadar neden benim aday olamayacağım aklınıza gelmedi? Altılı masanın geldiği yer ülkenin hayrına bir işe tabi olmak yerine bizim yaptıklarımızı tersine çevirmektir. Biz aday çıkaramıyoruz, onlar da çıkaramasın demenin başka anlamı olabilir mi? Biz iş yapmayacağız öyleyse AK Parti'nin yaptıkları da yıkılsın demenin başka hükmü olabilir mi? Milletten alamadıkları iktidara darbecilerin, vesayetçilerin ihsanı olarak konmak bunların hayallerinde var. Merhum Menderes'in sloganını çalarak genel merkezlerine asmışlar. Bunların Allah'tan korkularını bilmeyiz ama milletten utanmadıkları kesin. Milletimiz 14 Mayıs'ta bu utanmazlık siyasetine yeter diyecektir.

Bay Kemal hiç üzülme bu akşam TRT yayınını Çankaya Köşkü'nde yapacağım.

Toplumun taşıyıcı sütunu olan Anayasa değişikliği teklifimizi Meclis'in takdirine sunduk. Altılı masaya soruyorum biz aile kurumunu anayasa temini altında parlamentoya sunduk. Aile kurumunu kutsiyeti içinde parlamentoya getirirken altılı masada olanlar, LGBT'yi kimler savunuyor bunu da söyleyin. Aile denilen kutlu kuruma sağdan soldan karışık tiplerin yürümesini kabullenmiyoruz.

Burada üzülerek bir şeyi söylemek istiyorum grubumuzun genel kurul'da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim bu beni ciddi manada üzdü.

Milletvekillerine şu çağrıyı yapmak istiyorum, iradenize ipotek konulmasına imkan vermeyin. Kadınlarımıza ve gelecek nesillere karşı mesuliyetinizi yerine getirin. Genel Kurul'da vicdanlarınızın sesini dinleyerek anayasa değişikliği teklifimize evet deyin.Millet kendi kasasından maaş veriyor, milletvekili arkadaşlarımız bu maaşla görev yapıyor. Yoklamalarda milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa bu millet size hakkını helal etmez. Kim gelmediyse ben de onlara hakkımı helal etmiyorum. Bu sıradan bir olay değil. Milletvekili olduysan burada görevini hakkıyla yerine getireceksin. Getirmezsen bu millet sana hakkını helal etmez. Aldığınız maaş da haramdır.

İsveç boşuna uğraşma, sen benim mukaddes kitabımın yakılmasına müsaade ettiğin sürece biz sizin NATO'ya girmenize evet demeyiz. Finlandiya konusunda bakışımız olumludur. İsveç konusunda olumlu değildir.

erdoğanaltılımasa