Önce İnsan Sonra Haber

Anayasayı çiğnetmeyeceğiz, Milli İradeyi çaldırmayacağız..

Doğru Parti olarak kesin kararımızdır; Milli İradeyi çalmak isteyen AKP-MHP ikilisine, fırsat vermeyeceğiz. Anayasayı çiğnetmeyeceğiz, Milli İradeyi çaldırmayacağız.

Gündem 27 Ocak 2023 Cuma / 1 yıl önce
Anayasayı çiğnetmeyeceğiz, Milli İradeyi çaldırmayacağız..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Sedaroğlu, "Erdoğan’ın 13. Cumhurbaşkanı olarak Anayasal görev süresi 5 yıl yani 60 aydır!
1 ay için “Seçimlerin yenilenmesine karar verip, kendisine adaylık fırsatı yaratmasına Anayasa ve Hukuk Ahlakı asla izin vermez. Erdoğan bir defa daha ADAY OLAMAZ…" dedi.

Serdaroğlu "SON DEFA MİLLİ MÜCADELE" başlıklı son makalesinde şu değerlendirmelerde bulundu:

“Anayasa” sözcüğü “Yasa ve Ana” sözcüklerinin bir araya gelmesi nedeni ile diğer yasaların tümünün anası olan, onlara kaynaklık eden, yasaların temeli “Esas olan yasa” demektir.

Anayasa devletin temelidir. Devlet, Anayasa’ya göre biçimlenir, kurulur ve işler. Vatandaşların temel hak ve özgürlüklerini güvence altına alır. Anayasa, Yürütme-Yargı-İdare-Vatandaşların tamamını bağlar.

14. Cumhurbaşkanını ve 28. Dönem Milletvekillerini belirleyecek önümüzdeki seçimde maalesef Erdoğan-Bahçeli ikilisi tarafından, yürürlükte olan Anayasa çiğnenmek istenmektedir.
Anayasa 101. Madde çok açıktır. “Bir kişi ancak İKİ kez seçilebilir.”
Başta Erdoğan ve Bahçeli olmak üzere herkesin bu maddeye uyması şarttır. Anayasa’yı eğmek bükmek, kişisel menfaat sağlamak, gerek Siyasi Partiler gerekse Yüksek Yargı Kurumlarının “Anayasayı İhlal Suçu” işlemeleri demektir ki, cezası “Ömür Boyu Hapistir.”

Aziz Türk Milletinin şunu net olarak bilmesi gerekir!
Erdoğan 10 Ağustos 2014 seçimlerinde T.C’nin 12. CB olarak seçildi!
Erdoğan 24 Haziran 2018 seçimlerinde T.C’nin 13. CB olarak seçildi!
Her iki seçim sonucuna göre YSK’nın 11 Yüksek Yargıcının imzaladığı mazbatalar TBMM’ye verilmiştir. (3 ay öncesine kadar iki mazbata da YSK Resmi Sitesinde bulunuyordu. Kaldırmışlar, fakat Erdoğan’ın 12. Ve 13. Cumhurbaşkanı olarak seçildiğini bildiren YSK Kararları sitede hala duruyor)
A. Gül 11. Cumhurbaşkanı olarak 84 ay görev yapmıştır. (O zaman 7 yıldı)
Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı olarak 46 ay görev yapmıştır.

Erdoğan 13. Cumhurbaşkanı olarak 59 ay görev yapmış olacak. (Toplam 105 ay)

Erdoğan’ın 13. Cumhurbaşkanı olarak Anayasal görev süresi 5 yıl yani 60 aydır!
1 ay için “Seçimlerin yenilenmesine karar verip, kendisine adaylık fırsatı yaratmasına Anayasa ve Hukuk Ahlakı asla izin vermez. Erdoğan bir defa daha ADAY OLAMAZ…

DOĞRU Parti olarak ne yapacağız?
Anayasamızın ilk ALTI maddesiyle kavgası olmayan, Laik Cumhuriyet ve Atatürk İlke ve Devrimlerinin Türk Devletinde yeniden etkin olmasını sağlayacak Bağımsız ve Milli bir ittifak kurulması çalışmalarımızı ısrarla sürdürüyoruz. Umuyorum ki Şubat ayının 10’una kadar bu konuda kararları kamuoyu ile paylaşacağız.

DOĞRU Parti olarak kesin kararımızdır;
Milli İradeyi çalmak isteyen AKP-MHP ikilisine, fırsat vermeyeceğiz.
Anayasayı çiğnetmeyeceğiz, Milli İradeyi çaldırmayacağız.
Türk Milletinin AKP’ye belli bir süre için verdiği EMANET’İN gasp edilmesine izin vermeyeceğiz.
Türk Milletinin hakkını önce Yargıya müracaat ederek kullanacağız. Hukuksal alandaki mücadelemizi, Anayasamızın 90. Maddesine göre, uluslararası alanda da sürdüreceğiz.
Tüm bunlara rağmen, eşkıyalar anayasa-yasa tanımazlığa devam ederse, alanda ülkenin her yerinde süresiz eylem başlatacağız.

“Anayasayı Koruyacağına” namus ve şerefi üzerine yemin etmiş İNKARCILARI Türk Milleti önünde rezil edeceğiz.
Anayasayı koruyacakları üzerine yemin ettikleri halde, yeminlerini tutmayan 6’lı masaya nasıl muhalefet yapılır, göstereceğiz.
6’lı masaya inanmıyoruz!
Erdoğan’ı Milletvekili yapanlar bunlar,
Ekmeleddin’i aday yapanlar bunlar,
“Madem Erdoğan Anayasa’ya uymuyor, Anayasayı Erdoğan’a uyduralım diyenler bunlar,
2018’de kendi adayını sabote edenler yine bunlar!

Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçisi olanlar, demokratlar, vatanseverler, çağdaşlar, kadınlarımız ve gençlerimizle “Çoban Ateşinin” on binlercesini Anadolu’da yakacağız.

Laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve devrimlerine bizler ölüm pahasına sahip çıkacağız. Mücadelemiz,14 Haziran 1885 tarihindeki ecdadımızın yaptığı
“KARS SAVUNMASI” şiddetinde olacaktır.

İzniniz olursa o kahramanları yarın anlatalım ve dualarımızı gönderelim…

rıfatserdaroğlu