Önce İnsan Sonra Haber

Erdoğan-Özel.. İlk yüz yüze temas gerçekleşti..

Erdoğan, AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'nu Özgür Özel'e gönderdi. Resepsiyon salonunda Özgür Özel'i Erdoğan'ın bulunduğu odaya davet eden Akbaşoğlu olumlu yanıt aldı.

Gündem 23 Nisan 2024 Salı / 1 ay önce
Erdoğan-Özel.. İlk yüz yüze temas gerçekleşti..

Ekleyen: Kozmiktürk

Erdoğan, TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katıldı.

Erdoğan, gazetecilerin, "Özgür Özel de buralarda. Sizinle görüşme talebi vardı. Acaba bir araya gelecek misiniz, ikinizi yan yana görebilir miyiz?" soruları üzerine, "Benimle görüşme talepleri oldu. İnşallah en kısa zamanda bir araya gelişi de gerçekleştiririz. Böyle ayak üstü olmaz." karşılığını verdi.

Daha sonra Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'un odasına geçen Erdoğan, AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'nu Özgür Özel'e gönderdi. Resepsiyon salonunda Özgür Özel'i Erdoğan'ın bulunduğu Mermerli Salona davet eden Akbaşoğlu olumlu yanıt aldı. Özel Erdoğan'ın olduğu adrese gitti. Böylece Erdoğan ile Özel arasında yüz yüze ilk temas gerçekleşmiş oldu.

Erdoğan, aralarında Özel'in de bulunduğu bazı siyasi parti genel başkanlarıyla çay içti. Özel, "Bugün bayramlaşmak üzere kendisi 'İçeride bir çay içelim' dedi. Çayımızı içtik, bayramlaştık, haftaya görüşeceğiz" açıklamasında bulundu.

 TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katılan Erdoğan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile birlikte resepsiyon salonunun yanında bulunan odaya geçti.

Daha sonra odaya TBMM Başkanvekili Celal Adan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, DSP Genel Başkanı Önder Aksal girdi. Ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Erdoğan'ın bulunduğu odaya geldi. Yaklaşık 15 dakika sonra Özgür Özel ayrılırken, gazetecilerin sorusu üzerine, "Hasan Bey'le bizim Özel Kalem görüşecekler, gelecek hafta içinde uygun bir tarih belirlenecek. Salı günü zaten Meclis Başkanımızla sözleşmiştik, görüşecektik. Sayın Cumhurbaşkanıyla da iki özel kalemin varacağı bir mutabakata göre görüşeceğiz. Bugün başramlaşmak üzere kendisi 'İçeride bir çay içelim' dedi. Çayımızı içtik, bayramlaştık, haftaya görüşeceğiz." dedi.Ankahaber