Önce İnsan Sonra Haber

Hulusi Akar: Bu hesap kapanacak..

Askerimiz, polisimiz ve jandarmamız hep bir oldular ve bu teröristlerin üzerindeler. İnşallah, 40 yıldan beri başımıza musallat olan bu beladan ülkemizi ve asil milletimizi kurtarmada kararlıyız.

Gündem 23 Mart 2024 Cumartesi / 1 ay önce
Hulusi Akar: Bu hesap kapanacak..

Ekleyen: Kozmiktürk

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ni ziyaret eden Türkiye Büyük Millet Meclisi Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hulusi Akar’ı Türkiye’de ilk kez gazilerden oluşan tören mangası esas duruşta karşıladı. Gazileri selamlayan Akar, Türkiye’de ilk kez böyle bir şey gördüğünü söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hulusi Akar bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a geldi. Akar’ın ilk ziyareti Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’na oldu. Akar, daha sonra Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ardında da Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’yı ziyaret eti. Akar ve beraberindeki heyeti Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, gaziler ve şehit aileleri karşıladı. Dernek üyesi Gaziler Akar’ı esas duruşta karşıladı. Akar’ı ilk defa böyle bir şey gördüğünü ifade ederek, dernek üyelerini tebrik etti.

"Sizin için ne yapsak azdır"

Dernek binasını gezen Akar’a Başkan Kumartaşlı, derneğin Afyonkarahisar’daki çalışmalarını anlattı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hulusi Akar da, şehit aileleri ve gazilerin kendilerinin başının tacı olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bir annenin en sevdiği varlığı evladıdır. Türk anası: evladım vatan imdadına koş, ya şehit ol, ya gazi diyerek kahramanlık yapıyorlar. Dolayısıyla şehit ailelerimize ve gazilerimize en derin şükranlarımızı sunuyoruz. Biz burada Türkiye Cumhuriyet Devleti olarak gerçekten şehit ailelerine ve gazilerimizi hiçbir ülkenin hiçbir silahlı kuvvetlerinin yapmadığı kadar sahip çıkıyoruz. Ancak bunu söyledikten sonra şunu söylüyoruz. Ne yapsak azdır, bunun da farkındayız.”

AKAR BU HESAP KAPANACAK

Akar, Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şubesi'nin Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonu'ndaki "Millet Olma Bilinci ve Terörle Mücadele" konferansında yaptığı konuşmada, terörle mücadelenin milletin başına bela olmuş 40 yıllık bir hadise olduğunu söyledi.

Devletin terörle mücadele konusunda hassasiyetle üzerinde durduğunu dile getiren Akar, şöyle dedi:

"Askerimiz, polisimiz ve jandarmamız hep bir oldular ve bu teröristlerin üzerindeler. İnşallah, 40 yıldan beri başımıza musallat olan bu beladan ülkemizi ve asil milletimizi kurtarmada kararlıyız. Allah'ın izniyle, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasıyla bu işin üstesinden geleceğiz ve bu hesap kapanacak. Bunda azimli ve kararlıyız." İHA