Önce İnsan Sonra Haber

Kılıçdaroğlu masa ortaklarıyla görüşüp Özdağ'a dönecek..

Kılıçdaroğlu ile Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün akşam saatlerinde Ankara'da bir araya geldi.

Gündem 22 Mayıs 2023 Pazartesi / 9 ay önce
Kılıçdaroğlu masa ortaklarıyla görüşüp Özdağ'a dönecek..

Ekleyen: Kozmiktürk

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün akşam saatlerinde Ankara'da bir araya geldi. CHP Genel Merkezi'nden Kılıçdaroğlu ve Özdağ'ın buluşmasına ilişkin görüntüler paylaşıldı. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimiyle ilgili Zafer Partisi’nin Twitter hesabından bugün yapılan paylaşımda "Ata İttifakı, ortak karar alma ve hareket etme tercihlerinden vazgeçmiştir. Bugünden itibaren, taraflar sadece kendi adlarına karar alacaktır. Bu sebeple Zafer Partisi'nin kararını, Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ, yarın saat 11.00'de düzenleyeceği basın toplantısında açıklayacaktır" açıklaması yapılmıştı. Ümit Özdağ da partisinin bu paylaşımını kendi Twitter hesabından paylaşmıştı.

KILIÇDAROĞLU MASADAKİLERLE GÖRÜŞÜP KARAR VERECEK

Kılıçdaroğlu’na bir mutabakat metni sunduklarını belirterek "Millet İttifakı'nın umarım olumlu cevabını iletecek" diyen Özdağ, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği zemininde kurulan Zafer Partisi'nin Genel Başkanı olarak, kuruluş ilkelerini koruma (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle etkin mücadele için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları… 

“Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği zemininde kurulan Zafer Partisi’nin genel başkanı olarak, kuruluş ilkelerini koruma (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle etkin mücadele için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları içeren, Türkiye Cumhuriyetini daha ileri taşıma gayesiyle oluşturduğumuz mutabakat metnini, iş birliği esasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na sundum. Millet ittifakı paydaşlarının onayını alması gerektiğini ifade etti. Kendisi, yarın saat 11.00’de yapacağım basın toplantısına kadar, millet ittifakının umarım olumlu cevabını iletecek.”

Ata İttifakı’nı oluşturan partilerden olan Adalet Partisi de  Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapmıştı. 

özdağkılıçdaroğlumutabakat