Önce İnsan Sonra Haber

Kılıçdaroğlu'nun Adalet Bakanı Erkek!.

Milletvekili adaylığı için başvuran CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Kılıçdaroğlu’nun isteğiyle başvurusunu geri çekti.

Gündem 7 Nisan 2023 Cuma / 6 ay önce
Kılıçdaroğlu'nun Adalet Bakanı Erkek!.

Ekleyen: Kozmiktürk

CHP Genel Merkezi’nde milletvekili listelerinin hazırlık süreci nedeniyle getirilen ziyaretçi yasağı başladı.

Partide şu ana dek grup Başkanvekili Engin Özkoç ve kadın kolları genel başkanı Aylin Nazlıaka yürütmede görev almak için aday olmadıklarını açıkladı.

Özkoç’un adı İçişleri Bakanlığı ile anılırken, Nazlıaka’nın Millet İttifakı’nın ortak mutabakat metninde yer alan Kadın, Aile ve Çocuk Bakanlığı görevine getirilebileceği konuşuluyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın Enerji Bakanlığı’na getirilebileceği belirtiliyor.

Önce milletvekili adaylığı için başvuran CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteğiyle başvurusunu geri çektiği ve Adalet Bakanlığı için yeni dönemde parlamentoda yer almayabileceği kaydediliyor. 

Cumhuriyet'in haberine göre CHP’de Seyit Torun, Selin Sayek Böke ve Onursal Adıgüzel’in de yürütmede yer alabilecekleri kaydediliyor.

Tüm kulislere karşın son karar Kılıçdaroğlu tarafından verileceği için pazar günü listede sürprizler olabileceği söyleniyor. 

chpbakanlıkkulisleri