Önce İnsan Sonra Haber

Kılıçdaroğlu: Vatanını seven sandığa gelsin..

Vatanını seven sandığa gelsin. Bu vatanın gerçek sevdalıları, bedel ödeyenler, türlü yalanlar ve yanlış algılarla sureti muhalefetten görünenlerle sizi oyalamak istiyorlar.

Gündem 17 Mayıs 2023 Çarşamba / 1 yıl önce
Kılıçdaroğlu: Vatanını seven sandığa gelsin..

Ekleyen: Kozmiktürk

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Vatanını seven sandığa gelsin. Bu vatanın gerçek sevdalıları, bedel ödeyenler; türlü yalanlar ve yanlış algılarla sureti muhalefetten görünenlerle sizi oyalamak istiyorlar. Siz gençler, ayağa kalkın ayağa. Ölü toprağını atın üstünüzden. Vatanını seven sandığa gelsin. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Mutlaka ama mutlaka kazanacağız” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Türkiye için karar ver” notuyla video paylaştı. Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda şunları belirtti:

“VATANI SOKAKTA BULMADIK”

“Buradan herkese sesleniyorum. Biz bu vatanı sokakta bulmadık. Bugün, 10 milyon düzensiz mülteciyi içimize sokan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız. Sınır namustur. Böyle söyledik. Namusumuzu korumaktan aciz, her gün akın akın damarlarımıza sızan bu başı bozuk insan selini seyreden, yarın bir gün 10 milyondan 30 milyona çıkıp, bekamızı tehdit edecek bu mülteci akını karşısında ithal oy ümidi uğruna kılını kıpırdatmayanlara vatanımızı bırakmayacağız.

Kadınlara eşya gibi bakıp, onları sahiplendireceğini söyleyenlere, kadınları domuz bağı ile katledenlere, küçücük çocuklara ve evlatlarımıza göz koyanlara vatanımızı bırakmayacağız.

“ÇAKMA BİR DÜNYA LİDERİNE VATANIMIZI BIRAKMAYACAĞIZ”

Daha düne kadar BOP’un eş başkanı olan ve şimdilerde ise kapısında el pençe divan durduğu Rusya’nın güdümüne giren, çakma bir dünya liderine vatanımızı bırakmayacağız. On binlerce vatandaş depremde canından olurken, korkusundan deprem sabahı askere dur emrini veren, insanlar enkaz altında yardım beklerken kan satan, çadır satan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarını işine geldi mi Kürt, işine gelmedi mi PKK’lı, işine geldi mi mütedeyyin, işine gelmedi mi FETÖ’cü diye yaftalayan bu zihniyete vatanımızı bırakmayacağız.

ABD ve FETÖ ile iş birliği yapıp, milli orduya kumpas kuranlara; Balyoz’da, Ergenekon'da vatansever subaylarımızı hapse tıkanlara, ordunun en mahrem yeri olan kozmik odayı, evet kozmik odayı namertlere açıp, onlarca vatansever istihbaratçının şehit edilmesine neden olanlara vatanımızı bırakmayacağız.

Vatanını seven sandığa gelsin. Bu vatanın gerçek sevdalıları, bedel ödeyenler, türlü yalanlar ve yanlış algılarla sureti muhalefetten görünenlerle sizi oyalamak istiyorlar. Siz gençler, ayağa kalkın ayağa. Ölü toprağını atın üstünüzden. Vatanını seven sandığa gelsin. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Mutlaka ama mutlaka kazanacağız. Mutlaka.”Ankahaber

kılıçdaroğlusandıkvatan