Önce İnsan Sonra Haber

Özdağ'dan 'oy bölme' suçlamalarına tepki..

Politik ve matematik olarak bakmak Sinan Oğan ve ATA ittifakının doğruluğunu göstermektedir.

Gündem 14 Mart 2023 Salı / 2 hafta önce
Özdağ'dan 'oy bölme' suçlamalarına tepki..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Millet ve Cumhur ittifakları tarafından dışlanan, yok sayılan, 'Bunların bize eli mahkum, biz HDP/HÜDA-PAR’ı ikna edelim' muamelesi yapılan Türk Milliyetçileri, Atatürkçüler bu seçimlerde ATA ittifakına ve Oğan’a oy verecekler" dedi.

'Oyları bölüyorlar' suçlamalarına yanıt veren Özdağ şu görüşleri savundu:

"Millet ittifakı çevrelerinden Zafer Partisi, ATA İttifakı ve adayı Sinan Oğan’ın oyları böldüğüne dair en basit matematik ve siyaset bilimi ilkelerine aykırı olan bir iddia var. Önce durumun fotoğrafını çekelim.

1) Erdoğan’a oy vermek istemeyen seçmenler var.

2) Kılıçdaroğlu’na oy vermek istemeyen seçmenler var.

3) Her iki adaya da oy vermek istemeyen seçmenler de var. Bu seçmen, Erdoğan’a oy vermeyeceği için seçimin 2.tura kalmasını sağlayacak seçmen grubudur.

Ayrıca MHP seçmeni Kılıçdaroğlu’na oy vermez. Ancak ATA ittifakı adayı Sinan Oğan’a oy verir. Keza bir kısım milliyetçi- muhafazakar AKP seçmeni asla Kılıçdaroğlu’na oy vermeyecektir ancak Sinan Oğan ve ATA ittifakına aynı kesim oy verir.

Millet ve Cumhur ittifakları tarafından dışlanan, yok sayılan, “Bunların bize eli mahkum, biz HDP/HÜDA-PAR’ı ikna edelim” muamelesi yapılan Türk Milliyetçileri, Atatürkçüler bu seçimlerde ATA ittifakına ve Oğan’a oy verecekler.

Özetle politik ve matematik olarak bakmak Sinan Oğan ve ATA ittifakının doğruluğunu göstermektedir.

Üstelik Cumhuriyetimizin 100. yılında kimin Cumhurbaşkanı olacağını ne Kandil/HDP ne Hizbullah/Hüda-Par belirlememelidir. Sonuç olarak ATA ittifakı geçen seçimlerde hem Cumhur İttifakına oy veren hem Millet ittifakına oy veren seçmenlerden oy almanın yanında ilk kez oy kullanacak milyonlarca gencin de oyunu alacaktır. Zafer yakın, meşaleleri yakın."

ümitözdağsinanogan