Önce İnsan Sonra Haber

Skandal Çocuk.. Akşener de takipten çıkardı..

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter'da birbirine girdi.

Gündem 1 Şubat 2023 Çarşamba / 2 ay önce
Skandal Çocuk.. Akşener de takipten çıkardı..

Ekleyen: Kozmiktürk

Tartışmaya Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da dahil oldu. Siyasilerin birbirleri için kullandıkları kelimeler sosyal medyada büyük tepki gördü.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, önceki gün açıklanan Altılı Masa’nın ortak mutabakat metni ilgili yaptığı açıklamada Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’la ilgili sert ifadeler kullandı. Özdağ, şunları söyledi:

“Sizi ‘Tarikat ve cemaatleri devletten çıkaracağız’ demekten alıkoyan nedir? Saidi Nursi denilen adamın müritlerinden biri olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal mı? Türkçe Olimpiyatları’nda boy gösterip cemaatlerin devlete el koymasına göz yuman, işbirliği yapan diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu? Çıkın Türkiye'yi ne kadar sevdiğinizi açıklayın.”

“BİR DARBECİNİN ÇOCUĞU OLMA TRAVMASI”

Bu açıklamanın ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Twitter hesabından Ümit Özdağ’a yanıt verdi:

“Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan silemeyeceğin ‘bir darbecinin çocuğu olma’ travması ve insiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim.”

“ERDOĞAN VE BAHÇELİ’YE GELİNCE KUZU GİBİSİN”

Uysal daha sonra bu paylaşımını silerken, tartışmaya Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt dahil oldu. Aynı zamanda Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

“DP Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal için Saidi Nursi’nin müridi diyen, kimin müridi olduğu belli olmayan Ümit Özdağ, Gültekin Uysal adamlığının zekatını verse sana 40 yıl yeter. Erdoğan’a ve Bahçeliye gelince kuzu gibisin. Millet İttifakı’na serçelik yapıyorsun. Yazıklar olsun.”

“HER TÜRLÜ HAKARETİ HAK EDİYORSUN”

“Süleyman Soylu sana ‘Hayvandan daha aşağı’ dediğinde, Soylu’yu kınamıştım. Fakat görüyorum ki sen her türlü hakareti hak ediyorsun. Gültekin Uysal’la derdin nedir? Millet İttifakı’na düşmanlığın niye? Sırf üç beğeni alacağım diye yaptığın edepsizliğe tepkimiz sürecektir.”

Gültekin Uysal’ın sildiği tweet’i paylaşan Ümit Özdağ ise “Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın yazıp sildiği tweet. Seviye tespiti açısından burada kalsın: Ya yazmayacaksın ya silmeyeceksin” ifadelerini kullandı.

AKŞENER, UYSAL’I TAKİPTEN ÇIKARDI

Yaşanan bu tartışmaların ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Gültekin Uysal’ı takip listesinden çıkarması dikkati çekti.

GÜLTEKİN UYSAL ÖZÜR DİLEDİ

Sabah saatlerinden yeni bir tweet atan Gültekin Uysal, şu ifadeleri kullandı:

“Hakaret, tahrik ve iftirayı meslek edinmiş, neye ve kime hizmet ettiği malum Ümit Özdağ tarafından zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma kasıtlı saldırılarına karşı kastımı aşan çok yanlış bir örnek üzerinden cevap verdiğimden kamuoyuna üzgün olduğumu ve özrümü beyan ediyorum.” Sözcü

GÜLTEKİN UYSAL KAFA DA ATMIŞTI

Uysal 2008 yılındaki DP kongresinde de skandala imza atmıştı. Mehmet Ağar konuşmasını tamamladıktan sonra, yerine geçerken o sırada DP Genel Başkan Yardımcılarından Prof. Dr. Timur Gürgen, bir anda ortaya çıkarak Ağar'a, 'Sizi tebrik ediyorum sayın genel başkan, partiyi bu hallere düşürdünüz. Ne hallere düştük' diye laf atmıştı.

Bu sözler üzerine Ağar ve çevresindeki kalabalık ekip hareketlenirken yanında bulunan ve daha önce adı genel başkanlık için de geçen yardımcısı Gültekin Uysal, Gürgen'e hamle yaparak kafa atmıştı. Prof. Gürgen'in burnu kanamış ve araya diğer partililerin girmesiyle olay güçlükle yatıştırılmıştı.

ümitözdağgültekinuysalseviyekafaatma