Önce İnsan Sonra Haber

Aydın Doğan, Şevval Sam ve muhteşem sahne...(Videoo)

Çimen Dağı ve Köse Dağı’ndan gelen sular Kelkit’in alt kısmında birleşir, Kelkit Çayı oluşur. Türküdeki ‘Kelkit’in altı bağlar’ sözünün buradan geldiği varsayılır, anlatılır.

Magazin 25 Ekim 2020 Pazar / 2 yıl önce

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Doğan Holding'in 60. kuruluş yıldönümü Aydın Doğan ve eşi Sema Işıl Doğan'ın ev sahipliğinde, Doğan grubuna ait Hilton Bosphorus İstanbul'da kutlanmıştı.O geceden müthiş bir görüntü ortaya çıktı. Şevval Sam'ın Aydın Doğan için söylediği Kelkit türküsü ve Doğan'ın ona eşlik ettiği görüntüler mest etti.

Programa eşi Emine Erdoğan'la katılan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Doğan ailesiyle birlikte kameralara poz vermişti.

Aydın Doğan’ın düşkün olduğu şeylerdendir türküler. Çok sever. Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi doğumludur. Buranın bir Türküsü ise Doğan için özeldir. Zira onu fırsat buldukça dinler, eşlik etmeye gayret eder. Türkünün adı ‘Kelkit’in altı bağlar.’ Çimen Dağı ve Köse Dağı’ndan gelen sular Kelkit’in alt kısmında birleşir, Kelkit Çayı oluşur. Türküdeki ‘Kelkit’in altı bağlar’ sözünün buradan geldiği varsayılır, anlatılır.

 

aydındoğanşevvalsamkelkitinaltıbağlar