Önce İnsan Sonra Haber

Oltan Sungurlu- Salih Uzun.. Duygulandıran jest..

Cabbar ve Şanlıtürk ailelerinin çocukları Serap ve Oğuzhan dünyaevine girdi.

Magazin 16 Haziran 2023 Cuma / 12 ay önce
Oltan Sungurlu- Salih Uzun.. Duygulandıran jest..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Özel

Cabbar ve Şanlıtürk ailelerinin çocukları Mimar Serap Cabbar ve Arkeolog Oğuzhan Şanlıtürk Ankara'da dünyaevine girdi. Çiftin nikah şahitliklerini Adalet ile Milli Savunma eski Bakanı Oltan Sungurlu,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, Demokrat Parti İzmir Milletvekili ve ANAP eski Genel Başkanı Salih Uzun ve Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Talip Parlak yaptı.

Batıkent'teki Roof Wedding düğün salonunda gerçekleşen düğün törenine eski bakan Oltan Sungurlu ile çiçeği burnunda milletvekili Salih Uzun'un karşılıklı jesti damga vurdu. Nikah memurunun çiftlere vermesi için nikah cüzdanını uzattığı Sungurlu, hemşehrileri olan Şanlıtürk ailesini Gümüşhane'den tanıdığını belirtip, mutluluklar diledikten sonra Salih Uzun'a, "Aramızda genç milletvekili arkadaşımız var. Nikah cüzdanını dilerse o versin" dedi. 

Bunun üzerine Salih uzun, "Sayın bakanım liütfen. Siz varken olmaz" karşılığını verdikten sonra tebessüm ederek, "Ben haddimi bilirim" dedi. Uzun'un karşı jesti ve saygısı Sungurlu'yu duygulandırdı. Sungurlu daha sonra nikah cüzdanını geline verdi.

Türk siyasetinin renkli simalarından Yaşar Okuyan birlikte aynı masayı paylaştığı Sungurlu ve işinsanı Sinan Ocak'la eski anılarından bazılarını paylaştı. Zaman zaman da güncel siyaset hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Bir dönem merhum Alparslan Türkeş'in en yakınındaki isimlerden olan ve Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Sinan Ocak da Okuyan ve masadaki diğer politikacı arkadaşlarıyla siyaset yaptığı dönemle ilgili anektodlar paylaştı.

Düğün takı töreni, pasta kesilmesi ve eğlencenin ardından sona erdi. 

Gazetemizin sahibi ve yazarı Hakan Şanlıtürk, oğlunun mutlu gününde yanında olan isimleri unutmayacağını belirtti. Kendilerini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür etti. Şanlıtürk şu açıklamayı yaptı:

"Oltan Abi Gümüşhane'den beri kıymetli büyüğümüz. Her zaman yanımızda oldu. Gümüşhane'nin gurudur, kendisi gibi siyasetteki çizgisi de dümdüzdür. Yaşar Okuyan bakanımızla Milliyet'te görev yaptığımda tanışmıştım. Dost olduk sonra. Mert ve dobradır. Kötü gün dostudur. Salih Uzun ve Talip Parlak ANAP Gençlik kollarının efsane iki ismi. Onları hep sevdim. Siyasette ilerleyen dönemde isimlerini daha fazla duyacaksınız.Türkiye'ye yararlı hizmetlerde bulunacaklardır. İkisini çok önceden dost kervanına katmıştım. Sağolsun var olsunlar.

Sinan Ocak Ankara'nın ünlü iş insanlarından biri. Kendisiyle hemşehriyiz zira Trabzonlu. Ama tanışıklığımız politika temelli. Hep dost olduk ve öyle kaldık. Zaten düğün ve ölümler dostlukların test edildiği anlardır.

Telgrafla tebrik mesajlarını ileten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer'e teşekkür ederim. Yine mutlu günümüzde gönderdikleri çiçeklerle yanımızda olan eski bakanlarımızdan Cavit Kavak'a, TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'na, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'e teşekkürlerimi sunuyorum. Vefasız bazı isimleri de not ettim. 'Allah büyük dünya küçük' derler.." 

serapoğuzhandüğün