Önce İnsan Sonra Haber

Arda neredeyse kutlama yapmayacaktı..

Real Madrid'in Celta karşısında aldığı 4-0'lık galibiyetin beklenmedik bir kahramanı vardı: Arda Güler.

Spor 11 Mart 2024 Pazartesi / 3 ay önce
Arda neredeyse kutlama yapmayacaktı..

Ekleyen: Kozmiktürk

İspanya La Liga'da Real Madrid sahasında Celta Vigo'yu konuk etti. Karşılaşmanın son anlarında oyuna dahil olan Arda Güler, Dani Ceballos'un asistinde kaleciyi çalımlayarak takımının dördüncü golünü kaydetti. Karşılaşmanın ardından İspanyol basını Arda Güler'in golüne geniş yer ayırdı.

İşte İspanya ve Avrupa basınından yansıyanlar;

MARCA: ARDA, ANCELOTTI'YI DİNLERSE BİR YILDIZ OLACAK 

İspanya'nın yüksek tirajlı gazetesi Marca; "Arda Güler ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: Madrid taraftarları Güler sayesinde yüzlerinde bir gülümsemeyle evlerine döndü. Aslında Real Madrid, çok iyi oynamıyordu ve Ancelotti, Arda'yı oyuna almaya istekli görünmüyordu. Maçın son pozisyonunda kaleciyle karşı karşıya kaldı ve kaçırmadı. Guaita'yı driplingle geçti ve golü attı. Takım arkadaşlarının kutlaması her şeyi anlatıyordu." ifadelerini kullandı.

ANCELOTTI'YE ARDA SERZENİŞİ 

Marca, haberin devamında Arda'ya daha fazla süre vermediği için Ancelotti'ye eleştirilerde bulundu: "Neden Türk'e daha fazla dakika vermedi? Ancelotti ilk olarak Tchouameni ve Kroos'u oyuna aldı, ki onlar için on dakikanın hiçbir anlamı yoktu. Ancak Güler için Bernabeu'da on dakika altın değerindeydi. Bir buçuk dakika ile yetinmek zorunda kaldı... ve o da bunu en iyi şekilde değerlendirdi. Harika bir gol ve neşeli olmaktan çok melankolik bir kutlama. Türk oyuncu daha fazlasını istiyor ve bekliyor ama Ancelotti onu zorluyor. İtalyan bir şeyler biliyor ve oyuncu Madrid'de bir yıldız olmak istiyorsa sabırlı olmalı. Kalitesi var."

'TÜRKLER BU SEFER TEŞEKKÜR ETTİ' 

Marca bir başka haberde ise, "Arda Güler'in en mutlu albümü: Türkler, Ceballos'u affetti." başlığını kullandı. Haberin detayında ise, "Real Madrid'in Türk oyuncusu, Celta ile oynanan maçın 94. dakikasında Ceballos'un pasıyla Real Madrid formasıyla ilk golünü attı. Daha önce Ceballos'a (Arda Güler'in Real Madrid'deki ilk maçında serbest vuruşu kullanmak için topu Arda'dan almıştı) hakaret eden Türk taraftarlar, bu kez yaptığı harika asist için ona sevgi dolu teşekkür mesajları bıraktı. Rüdiger'in neredeyse yüzünün 'şeklinin bozulduğu' bir kutlama oldu." ifadelerine yer verdi.

Marca bir başka haberde ise, "Türk oyuncu sağ elini kalbine götürdü, sol elinin işaret parmağını kaldırdı... ve Santiago Bernabeu'nun sevgisinin tadını çıkarmak için gözlerini kapattı. Attığı golle Real Madrid tarihinde gol atan 416. oyuncu oldu." ifadelerini kullandı.

AS: PARTİYİ ARDA BİTİRDİ 

"Uzatma dakikalarında Arda Güler Madrid formasıyla ilk golünü attı. Ceballos'tan harika bir pas aldıktan sonra Vigo kalecisini çalımladı ve yaşından büyük bir soğukkanlılıkla boş kaleye golünü attı. Bernabeu'da taraftarlar bu anıyı da yanlarında götürdü."

MUNDO DEPORTIVO: KADER YA DA TESADÜF: ARDA MESUT'UN İLK GOLÜNÜ KOPYALADI 

Mundo Deportivo ise, Arda Güler'in Real Madrid formasıyla attığı ilk golü Mesut Özil'in Real Madrid'e transfer olduktan sonra attığı ilk gole benzetti. Haberde başlık olarak ise; 'Kader mi tesadüf mü? ifadesi yer aldı.

"Madrid taraftarları ve daha çok da Arda Güler, Real Madrid için ilk golünü uzun zamandır bekliyordu ve gol geldiğinde hayal kırıklığına uğratmadı, estetik bir gol olmasının yanı sıra geldiğinden beri karşılaştırıldığı Mesut Özil'in attığı ilk gole çok benziyordu."

RELEVO: ARDA'NIN BUNA İHTİYACI VARDI 

"Real Madrid'in Celta karşısında aldığı 4-0'lık galibiyetin beklenmedik bir kahramanı vardı: Arda Güler. Türk oyuncu 89. dakikada oyuna girdi ve 94. dakikada Ceballos'tan muhteşem bir pas alıp Guaita'yı çalımlayarak skoru tamamladıktan sonra Real Madrid formasıyla ilk golünü attı. Neredeyse kutlama yapmayacaktı (onu tanıyanlar duygularını çok fazla göstermeyen soğuk bir çocuk olarak tanımlıyor) ama karşılığında tüm Bernabeu'nun ve zor geçen birkaç ayın ardından takım arkadaşlarının sevgisini kazandı."

"Real Madrid'in Celta karşısında aldığı 4-0'lık galibiyetin beklenmedik bir kahramanı vardı: Arda Güler. Türk oyuncu 89. dakikada oyuna girdi ve 94. dakikada Ceballos'tan muhteşem bir pas alıp Guaita'yı çalımlayarak skoru tamamladıktan sonra Real Madrid formasıyla ilk golünü attı.

Neredeyse kutlama yapmayacaktı (onu tanıyanlar duygularını çok fazla göstermeyen soğuk bir çocuk olarak tanımlıyor) ama karşılığında tüm Bernabeu'nun ve zor geçen birkaç ayın ardından takım arkadaşlarının sevgisini kazandı."

MESUT ÖZİL ARAYIP TEBRİK ETTİ! 

Defensa Central'de yer alan habere göre Mesut Özil, Real Madrid'in Celta Vigo'yu 4-0 mağlup ettiği karşılaşmada oyuna sonradan girip ilk golünü atan Arda Güler'i arayp tebrik etti. Haberde Mesut Özil'in Fenerbahçe günlerinden yakın iletişimde olduğu Arda Güler'e Real Madrid'e transfer olduğundan beri daha yakın olduğu vurgulandı.(Fanatik)