Önce İnsan Sonra Haber

Tottenham, Conte'yi kovdu..

Premier Lig'de topladığı 49 puanla 4. sırada bulunan Tottenham'da Antonio Conte dönemi resmen sona erdi.

Spor 27 Mart 2023 Pazartesi / 11 ay önce
Tottenham, Conte'yi kovdu..

Ekleyen: Kozmiktürk

Premier Lig ekiplerinden Tottenham, teknik direktör Antonio Conte ile yollarını ayırdığını açıkladı. Southampton maçının ardından oyuncularını ve kulübü çok ağır bir şekilde eleştiren ve İngiltere'de tepki gören İtalyan futbol adamının yerine yardımcı antrenör Cristian Stellini teknik direktörlük görevini üstlenecek.

Premier Lig'de topladığı 49 puanla 4. sırada bulunan Tottenham'da Antonio Conte dönemi resmen sona erdi. 18 Mart'ta oynanan Southampton maçının ardından futbolcuları ve kulüple ilgili olay ifadeler kullanan İtalyan teknik adam İngiltere'de tepki çekerken gündem olmuştu.

"BENCİL VE YÜREĞİNİ ORTAYA KOYMAYAN OYUNCULAR..."

Conte, takımının Southampton karşısında 3-1 öndeyken beraberliğe yakalanmasının ardından oyuncuları ve kulübü çok sert şekilde eleştirmiş, "Biz bir takım değiliz. Sahadaki 11 oyuncuyuz. Bencil oyuncular görüyorum. Birbirine yardım etmek istemeyen, yüreğini ortaya koymayan oyuncular. Şimdiye kadar durumu saklamaya çalıştım ama artık yeter." demiş ve eklemişti:

"DEVAM EDİN, ONLARI KORUYUN!"

"Oyuncular için hala bahaneler buluyorsunuz... Bahaneler ve yine bahaneler... Sadece bunu yapıyorsunuz. Devam edin, hadi onları koruyun!"

"TOTTENHAM 20 YILDIR BİR ŞEY KAZANAMADI! NEDEN?"

"Buraya alışmışlar! Baskı ve stres altında oynamak istemiyorlar. Tottenham'ın hikayesi bu! 20 yıldır hiçbir şey kazanamadılar. Neden?"

"BUNUN İÇİN SAVAŞMAYA ALIŞKIN DEĞİLİM"

"Şimdi önümüzde 10 maç var ve birileri bu tavırla, bu ruhla neyin yedincisi, sekizincisi olmak için savaşabileceğimizi düşünüyor? Ben bunun için savaşmaya alışkın değilim. Bu herkesin sorumluluğu. Taraftarımızın bizimle gurur duyması için oynuyoruz. Arzunuz olmalı, gözünüzde ateş olmalı. Buna sahip değilseniz, FA Cup'a çıkamazsınız. Burada uzun zamandır buna alışılmış. Transfer dönemindeki hamleler kulübün ve teknik direktörün sorumluluğunda. Peki oyuncular, oyuncular nerede? Sadece kendi adına oynayan 11 oyuncu görüyorum."Fanatik

Tottenham conte