Önce İnsan Sonra Haber

Güler ve Kashiri 'Askerî Çerçeve Anlaşması' imzaladı..

Güler, IDEF-2023 için İstanbul’a gelen konuk Bakanlarla ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Teknoloji 29 Temmuz 2023 Cumartesi / 11 ay önce
Güler ve Kashiri  'Askerî Çerçeve Anlaşması' imzaladı..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, IDEF-2023 kapsamında İstanbul’a gelen konuk Bakanlarla görüşmelere devam ediyor. Bakan Güler bugün Zimbabve Savunma ve Savaş Gazileri İşleri Bakanı Oppah Charm Muchinguri Kashiri ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Her iki Bakan görüşmenin ardından Askerî Çerçeve Anlaşması imzaladı.

Güler, IDEF-2023 için İstanbul’a gelen konuk Bakanlarla ikili görüşmeleri sürdürüyor. Bakan Yaşar Güler bu kapsamda Sri Lanka Savunma Bakanı Premitha Bandara Tennakon, Burundi Savunma ve Harp Gazileri Bakanı Alain Tribet Mutabazı ve Gambiya Savunma Bakanı Sering Modou Njie ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi.

Güler, İstanbul’a ziyaret gerçekleştiren Güney Afrika Cumhuriyeti Savunma ve Gaziler Bakanı Thandi Ruth Modise, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Madat Guliyev ve Sao Tome ve Principe Savunma ve İç Düzen Bakanı Jorge Amado ile de ayrı ayrı görüştü.

IDEF-2023 kapsamında; Millî Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu’nun katılımıyla Millî Savunma Bakanlığı Kimyasal, Biyolojik,  Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Savunma Dairesi Başkanlığı, TÜBİTAK MAM, TÜBİTAK BİLGEM, HAVELSAN A.Ş. ve Ankara Medipol Üniversitesi arasında, “Millî Savunma Ürünleri Geliştirilmesi ve KBRN Savunma Eğitimi”ne ilişkin protokoller imzalandı. Ayrıca, fuar süresince KBRN savunma timi ile fuarın KBRN tehditlerine karşı güvenliği sağlandı.