Önce İnsan Sonra Haber

Yaşar Güler: Çok yoğun, müthiş bir ilgi var..

Güler, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfınca bu sene on altıncısı düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF-2023’te savunma sanayi firmalarının stantlarını gezdi.

Teknoloji 27 Temmuz 2023 Perşembe / 12 ay önce
Yaşar Güler: Çok yoğun, müthiş bir ilgi var..

Ekleyen: Kozmiktürk

Kozmiktürk-Haber Merkezi

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfınca bu sene on altıncısı düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF-2023’te savunma sanayi firmalarının stantlarını gezdi.

Bu sırada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Yaşar Güler, IDEF 2023’e ilişkin değerlendirilmesi sorulması üzerine, “Çok yoğun, müthiş bir ilgi var. Bundan da büyük memnuniyet, gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfınca icra edilen IDEF’i savunma sanayi ekosisteminde faaliyet gösteren temsilcilerle iş birliklerini güçlendirmek için önemli bir platform olarak nitelendiren Bakan Güler, “Bu yıl on altıncısı düzenlenen IDEF’te gerek yerli ve yabancı katılımcı, gerekse yabancı heyetlerin katılımı açısından rekor kırıldı.” ifadesini kullandı.

Kırılan rekordan duydukları memnuniyeti dile getiren Bakan Yaşar Güler, “Bu durum, aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği ivmeyle savunma sanayimize gösterilen ilginin de bir göstergesi oluyor.” dedi.

Yunanistan’da devam eden yangınlar ve Türkiye’nin desteklerine ilişkin soru üzerine de Bakan Güler, şu yanıtı verdi:

“Ülkelerimiz arasındaki ilişkiler normal şekilde devam ediyor. Ülkemizi vuran depremin ardından Yunanistan’ın gösterdiği yakın ilgiden memnuniyet duyduk. Şu anda Yunan dostlarımız orman yangınları ile mücadele ediyor. Destek için Cumhurbaşkanımızın talimatı ile hemen iki uçağımızı gönderdik. Yangın söndürme çalışmalarına büyük katkısı oluyor. Yangın söndürme çalışmaları sırasında Yunanistan’ın iki pilotu hayatını kaybetti. Üzüntü duyduk. Bunun üzerine Sayın Yunanistan Savunma Bakanı Dendias ile görüşerek başsağlığı diledim.”