Pazar günü vatandaşlar oy kullanacak ve yeni dönemdeki yöneticileri belirleyecek. Hem Cumhurbaşkanı hem de Meclis yapısı belli olacak.

İddiaların, tereddütlerin aksine sakin bir seçim süreci geçirdiğimiz açık. Umarım seçim gecesi de aynı sakinlik devam eder ve medeni bir ülke olduğumuzu dünyaya bir kez daha göstermiş oluruz. Bildiğiniz üzere Amerika'da Trump kaybettiğinde kötü manzaralar ortaya çıkmıştı. Eğer bizde de Erdoğan ve AKP kaybederse aynı rezilliklerle karşılaşmamak temennim. Amerika mı yoksa Türkiye mi daha medeni? O zaman görmüş olacağız. Kim kaybederse milletin kararına saygı duyulmalı. 

Seçime iki gün kala Erdoğan memurlara zam açıkladı. Ben oldum olası böyle tavırlara çok kızarım. 20 senedir iktidarsınız, seçime iki gün kala mı zam aklınıza geldi? Siz yukarda ballı, kaymaklı yaşarken milletin canı çıkıyordu. Gıkınız çıkmadı. Şimdi zoru görünce kalkıp zam açıklıyorsunuz. Peki size kim inanır? Millete verdiğin maaş kirasını bile karşılayamaz hale gelmişken halen ortalarda dolaşmak bile bence büyük beceri.. 

Kim seçilirse seçilsin bu gibi riyakarlıklara sakın tevessül etmesin. İnsanları, seçmeni aptal yerine koymak hangi ahlaka sığar?

Muharrem İnce adaylıktan çekildi. İnce'nin kararı doğal ve mantıklı. Seçilemeyeceği ve az oy alacağı belliydi. Öyle bir tabloyu kariyerine eklemek istemedi. İşin diğer yanı da İnce'ye yönelik terbiyesiz yaklaşımlardı. Bunları şiddetle kınamamız gerekiyor. Siyasi arenada bu çirkinliklerin son bulmasını diliyorum.

Seçim tecrübem epey var. Çok seçim gözlemledim. Bu seçim için aslında herşey çok açık. İddiaya gerek yok. Millet değişim istiyor. O nedenle muhalefet seçimlerden başarıyla çıkacak. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasındaki oy farkının asgari yüzde 5 olacağını ifade edebilirim. Aksi sonuca çok şaşırırım.

Seçmen Erdoğan'a hiçbir siyasi lidere vermediği desteği verdi. 21 sene iktidar dile kolay. Erdoğan neredeyse tek başına iktidar olmasına karşın Türkiye'nin sorunlarını azaltacağına çoğalttı. Ülkenin yanı sıra milletin dertlerini de kat kat artırdı. Vatandaşlar açlıkla sınanır oldu. Bu tabloyu yıllarca seyreden Erdoğan şimdi sandıkta bu ağır tablonun altında kalacak.

Kendisi ve yakınları zenginleşirken halkı aç bırakan Erdoğan devri bitti. Hem kaynakları çar çur etti hem de milletten esirgedi.  Sanki yönettiği kendi şirketiydi. Halbuki çalma çırpma olmasaydı, kaynaklar heba edilmeseydi vatandaşların alım gücü, refah seviyesi bugün en az 3 kat daha iyi olacaktı. Millet kötü, riyakar yönetimden, hakkının gasp edilmesinden bıktı.

Yeni dönem insanımıza ve ülkemize hayırlı olsun...