Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu bütün göstergeler lehteyken yanlış kurgu ve yanlış aday tercihi nedeniyle seçimi kazanamadı. İlk tur da Erdoğan'da baraja takıldı. Seçim 2. tura kaldı.

Hal böyle olunca twitter de Kılıçdaroğlu'nun çekilmesi gerektiğini yazdım. Hem de sert bir üslupla. "Çekilmiyorsanız masayı yeniden düzenleyin" önerim de oldu.

Bunlar yıllarca seçim kaybeden bir adaya yönelik haklı tepkilerdi. Zira iktidarın uygulamalarına karşı olan vatandaşların iradesine bir şekilde set vuruluyordu. Ülke ekonomi ve güvenlik açısından oldukça beter bir hale getirilmişti. Adaletsizlik oldukça fazlaydı.

Herkes şu sıralar Sinan Ogan'ın hangi ittifakı destekleyeceğine odaklanmışken sizlere ezber bozacak bir iddiayı aktarmak istedim.

Malum, seçimde AKP Meclis'te çoğunluğu aldı. Daha doğrusu Cumhur İttifakı çoğunluğu kazandı. AKP'nin 267, MHP 50 ve YRP 5 milletvekili çıkararak ittifakın oylarının 322'ye ulaşmasını sağladı.

Bunlara AKP'den ayrılan ve CHP listelerinden Meclis'e giren 35 eski AKP'liyi de eklediğinizde Meclis'te CHP'nin başında olduğu ittifakın durumu iç açıcı değil. 

Muhalefet seçmenine sorsanız 2. turdan ümitsiz olduğunu çoğu itiraf eder. Ümitli olmak isterler lakin şartlar onlara bu fırsatı sunmaz.

O zaman ben muhalefet seçmenini yerinden fırlatacak bir iddiayı buradan duyurayım da moralleri biraz yerine gelsin.

Millet İttifakı'nı destekleyen ve ilk turda hayal kırıklığına uğrayan sevgili seçmenler; 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilecek. 

Gözleriniz faltaşı gibi açıldı değil mi?

"Nasıl yani?" diyorsunuz.

Bu iddia bana ait değil. Güvendiğim bir kaynağıma ait. İzah etmeye çalışayım. Dedi ki;

"Efendim ekonomik tablo perişan. Erdoğan bunu sürdüremez. Diğer sorunları da buna ekleyin. Bu tabloda Erdoğan seçimi kazanıp, yarattığı enkazın altında kalmak istemez. Eee Meclis'te de kendini ve arkadaşlarını sağlama almış. Kılıçdaroğlu seçilse de elinden birşey gelmeyecek. Seneye de yerel seçimler var. Yapacağı şey Kılıçdaroğlu'nun üstüne bırakmak. Gör bak kaybedecek. Bırakacak Kılıçdaroğlu'na.."

Valla eğer bu iddia doğruysa Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun danışıklı olarak bu tabloyu hazırladıklarını iddia edenler olursa ses çıkarmam.

Çok da uzatmama gerek yok. Herkes anlayacağını anlamıştır herhalde..