Yeni döndüm memleketime. Daha dinlenemeden neler oluyor diye bir bakıverdim...

İşittiklerim, gördüklerim beni şaşkına çevirdi... İnanamıyorum, Akıncı, bilmem neleri kabul etmiş, memleketi, davayı, vatanı satmış, satıyormuş...

Ne haddine! Ya Akıncı'nın ya da başka birisinin? Böylesine bir ihanet olamaz. Akıncı da , vatanına milletine ihanet eden bir hain olamaz. 

Bilinmesinde yarar vardır. Akıncı, tek başına, Kıbrıs konusunda, hiçbir karar üretemez, anlaşma yapamaz. Unutuyorsunuz. Taraflar anlaşmaya imza atsalar dahi, herhangi bir çözüm-anlaşma, Türkiye, Yunanistan ve İngiltere tarafından onaylanmadıkça yürürlüğe giremez. 1960 anlaşmaları ve garantörlük de tarafların rızası olmadan değiştirilemez. 

Lütfen, kimsecikler, birlik ve beraberliğimizi, Ankara ile ilişkilerimizi bozabilecek hatalar yapmasın. Acımasızca kimseyi suçlamasın, karalamasın...

Bu halk, rahmetli Ecevit'in çizdiği hat üzerinde ve Ankara'daki yetkililerle işbirliği ve dayanışma içinde yürüyecektir. Hiçbir Kıbrıs Türk'ü, Türk askerinin gitmesine, garantörlüğün kaldırılmasına ve diğer haklarımızdan ferağat edilmesine izin vermez, vermeyecektir. Bu böyle biline. 

Gudrres belgesiymiş, bilmem neymiş, hikaye...

O belgedeki bazı önemli girişimler yapulabileceğini söyleyen Akıncı'dan evvel Ankara'dan yetkililer belirtmişti...

Akıncı, kendi aklına göre hareket etmedi, edemez...

Telaşa, heyecana, birbirimizi suçlamaya, kötülemeye gerek yoktur. Davamız, özgürlüğümüz, vatanımız, devletimiz ve geleceğimiz emin ellerdedir. 

Ben öyle biliyor ve öyle inanıyorum.