Uçakla seyahat, fahiş  bilet paraları, insanlarımızı, uçakla seyahat etmek mecburiyetinde  kalanları canından bezdirirken...

Bazı "süper milliyetci"  geçinen varlıklılar , vatan millet bayrak edebiyatı  ile  makam, para, servet sahibi olanlar, lütfen  bu halkı aşağılamayı bırakınız..

Larnakadan, Bafdan uçak seferlerinden yararlananların, neden bunu yaptıklarına  bakınız..Bu  halk, sürekli kazıklanmaya mı mahkumdur?  Durup dururken KTHY nı batıranları hesaba çeksenize ..Hava ulaşımını birkaç şirkete peşkeş cekenleri sorgulasanıza...

Ekonomik  sıkıntılar nedeniyle, bile  bile lades olmayı, kazıklanmayı reddedenlere saldıracağınıza ...

Elektriğe, akar yakıta, tüp gaza ve dolaylı zamlara , fahiş  uçak  fiyatlarına  çareler  bulsanıza...

Elinizdeki karalama  boyasını ve fırçasını bırakınız.. Nerede ise herkesi vatan haini ilan edeceksiniz..Olmaz..ayıp ve günahtır.. TL nin  döviz karşısında eriyişine de bir  bakınız..

Ekonomik  sıkıntılar  her gün artarken, insanlara, "vatan, milliyetcilik, bayrak" dersi vermeye kalkmayınız..İnsanlar doydu  bu laflara...Değişen koşullara  ve gelişmelere  göre , gerçekci, davranmayı tercih ediniz...

Larnakadan, Bafdan   gitmiş gelmiş...veryansın edenler, fiyatları kırınız ve rekabet ediniz.. Laf ile , peynir ile gemi yürümez.. Bu  gün bir çatışma çıkacak olsa , yine, bu zavallı halkdır  göğüs gerip siperlere koşacak olanlar..

Sizler yine, nutuk atacak ve kendinizi güvene alacaksınız. Sulh sükun olunca da  yağmaya-ganimete koşacaksınız...Bu halk, bunları yakın geçmişimizde yaşadı ve kimin nasıl milyoner olduğunu, makam ve güce sahip olduğunu  biliyor..Artık, kendi başının çaresine bakıyor..

Burada hatırlatmadan edemeyeceğim...Bir zamanlar, Kıbrıs Pasportu alanları rahmetlik Denktaş eleştirmişti, ayıplamıştı. Bunun üzerine o kişiler gidip Denktaşa pasportları  vermişti.Basın yayın bol yer veri fotolarıyla. Ancak, bir kaç gün sonra, Denktaşın çok yakını birinin de o pasportlardan aldığı ortaya çıkınca Denktaş, İngilterede yüksek eğitim alabilmesi için o yakınının 8 değil 6 değil 4-5 bin pound ödemesi için AB pasportu olarak geçen Kıbrıs pasportundan  yararlanılması uygundur, herkes alabilir diyerek rahmetli Denktaş 180 derece dönüş yapmıştı. Bilenler hatırlayanlar bilir. Demek istediğim açıktır nettir.

Her insan, çıkarı nerede ise  ona  bakar... Zaman , zemin  ve  koşulları değerlendirir...