Bu toplumu kişisel hırsları ve ideolojileri uğruna bölenler asıl katillerdir. Berkin ekmek almaya gittiğinde öldü diyorlar, karşılığında yok cebinde 12 adet patlayıcı vardı, polise taş atarken öldü, DHKP-C’li terörist idi diyorlar. İyi de başına gaz kapsülü isabet etti. Gaz kapsülü vatandaşın başına gözüne vücuda atılmaz. Yere doğru 45 derecelik açıyla atılır. Plastik kurşun gibi kullanılmaz. Babası Tokatlı, Annesi Tuncelili. İkisi de Alevi. Oturdukları semt Okmeydanı. Vurulduğu yer fırının önü.

Annesine sen hızlı koşamazsın ben hızlı koşar gelirim diyor. 45 kiloluk 15 yaşında bir çocuk. 290 gün koma da kalıp öldüğünde ise 15 kiloya kadar düşmüş bir çocuk. DHKP-C’nin, mahalledeki gösterilerine katılıyor. Hangi çocuk bu şekilde bir yerde gösteri, müzik varsa gitmez ki. Diyorlar ki, polise taş atan resimleri var, halay çekerken görüntüleri var. Peki vurulduğu an mı polise taş atıyordu diyorsun. Cevap yok. Niye çünkü Berkin simge olarak kullanılsın istenmiyor. Ergenliğin dönemecinde bir çocuk. Kimse neden bu eylemler var demiyor. Gezi de, AKM de bir hafta boyunca PKK’nın flamaları, Kaypakkaya’nın resmi, teröristbaşının resmi neden asılı kaldı diye sormuyor. Gezi ilk başta AKP’nin nobranlığına, kanunsuzluklarına karşı herhangi bir terör örgütü ile bağı olmayan milyonlarca vatandaşın haklı isyanı iken…. Marjinal sol grupları, pkk’yı sokaklara bir anda salan ve olayı sulandırıp, mağdur rolü oynayanların hiç suçu yok öyle mi? Kimi kandırıyorsunuz.

Gelelim Eren’e… 15 yaşında o da. Melek oldu ve Berkin’in yanına cennete gitti. 13 kardeşin dokuzuncusu. Babaları geçen sene ölmüş, yayla evlerinde ki komşuların yardım olarak verdikleri beş çuval un ve erzaklar çalındığı için jandarmaya haber veriyor. Ama çocuk bir takım adamlar diyor. Yani direk terörist var mantığı ile gidilmiyor yayla evine. Orada terörist olduğunu doğru dürüst bilen yok. Ama şerefsizler saklanmış pusu kurmuşlar. İlk ateşte Eren ve astsubay şehit oluyor. Polis memuru ise yaralanıyor. Ağılın içine saklanmış teröristler. Yani ortada bir çatışma bölgesi yok. Çatışma çıkacak diye gitmiyor jandarma. Keşif için gidiyor. Yoksa asker çocuğu niye oraya götürsün. Sivillerin 3 km dahi yaklaşmasına izin verilmez.

Gelelim pkk’nın o bölgedeki varlığına…Giresun-Şebinkarahisar, Trabzon-Maçka, Sivas-Divriği, Gümüşhane-Kelkit kırsalı, Pkk+Dhkpc+Mlkpc’nin ortaklaşa beşer kişilik bir grubu hep bulundurduğu yerler. Kırda ortalama yaşam süreleri bir seneyi bulmayan güya kır gerillaları. Amaç buralara kadar sızarız, kırsalda da varız demek. Demokratik devrim yerine kır gerillası savaşı yöntemi uygulamak. Tabana mesaj. Güneydoğu harici örgütün eylem alanlarını çoğaltmak vb. hususlar. Öldürüyorsun. Örgütler yine adam gönderiyor. Ben bu gerizekalıların ağababalarını bilirim. Sosyalizmi, komünizmi çok daha iyi bilirim. İşin aslı Troçkist yöntemler bunlar.

Her neyse… pkk’nın destekçisi kim ABD. ABD 1100 tır dolusu silahı pkk’ya daha yeni yardım adı altında vermedi mi? Tanksavar bile verdi. Sanki İŞİD’in eli tank dolu. Peki ABD bize ne yaptı? El-Bab’ tan sonra Mümbic’e girmemize engel oldu. Peki biz Fırat harekatında ne yapacaktık? Güya PKK’yı Fırat’ın doğusuna atacaktık. Şimdi ABD, İblid’e Pkk’ya operasyon yaptıracak.

Bu partilerin başındakilere yani legal parti kurulusların başındakilere bir sorum olacak: Hem ABD emperyalizmine karşı olacaksın, hem de ABD’nin kuklası pkk’yı destekleyeceksin. Aynı şeyi bu millete de sormak lazım. Hem pkk bitsin diyeceksin, hem de pkk’nın hamisi Barzani’nin iş ortağı olanlara oy vereceksin. Bir sorun Barzani’yi niye bu kadar seviyorlar? Adam bölgede Türkmen bırakmadı. Kerkük kalesine sözde Kürdistan bayrağı astı. Kerkük’e dev gibi bir peşmerge heykeli dikiyor Barzani’nin atadığı vali. Televizyonun da Sivas’a kadar Kürdistan haritası var her akşam. Türkiye seninle gurur duyuyor diye kongrede bağıran Akp lilere bir sorun bu bakalım bu soruları.

Birde kır gerillası deyince aklıma geldi olayın taaa Sri Lanka’da olan Tamil kır gerillaları boyutu var. Sri Lanka, Sosyalist bir devlet resmiyette. Tamillerde etnik bir halk. Nüfusun yüzde 15’i Tamil. Tamiller de bağımsızlık için 30 yıl mücadele ettiler. Devrimci bir yapıları var ama aynen PKK gibi aslında etnik ayrılıkçı silahlı bir terör örgütü. Yani aslında faşist bir yapılanma. Çünkü Tamil olmayan herkese bölgede etnik temizlik yaptılar. Aynen PKK gibi. Sonra 2005 de yedi bin kişilik milis gücü ile bir Tamil albay, devlet tarafına geçti ve Sri Lanka ordusu 5 sene de ayrılıkçı Tamil Kaplanlarını bitirdi. PKK’nın ders alması gereken çok şey var ama kendileri bilir.

olarak, Eren ailesine yardım olarak gönderilen un çuvallarını çalanları jandarmaya ihbar ederken şehit oldu. Berkin ise ailesine yine o unlardan yapılan ekmeği almaya giderken başından gaz kapsülü yemesi üzerine koma da iken melek oldu.. Asıl yaşasalardı ne olacaklardı? Kimse bunu sormuyor. İkisi de en fazla 2 yıllık bir devlet üniversitesine gireceklerdi. Mezun olup işsiz dolaşacaklardı. Ya da hizmet sektöründe çalışacaklar. Belki de aynı işyerinde veya askerde aynı birlikte buluşacaklardı. Koç veya Sabancı veya özel bir üniversiteye, Bodrum’a tatile gidemeyecekler, son model spor arabalara binemeyeceklerdi. Tek gayeleri yine evlerine ekmek götürmek olacaktı.