Öncelikle devrimci kime denir? Milli bir devrimci nasıl olunur? PKK’ nın arkasında Siyonizm ve ABD emperyalizmi olduğu biline biline neden ve hangi amaçla PKK’nın hamisi HDP desteklenir? Ve hala ne hakla kendilerine sosyalist derler? Tüm bu soruların cevabını vermek gerek. Özellikle de HDP’ ye destek veren ve güya sosyalist devrimci olanlardan bahsediyorum.. Bunlar her şey olabilirler, inanın bana ciğerlerini biliyorum. Bir tek samimi olamazlar ve maalesef en üzücü olanı da milli bir devrimci olamazlar.

Bunların taptıkları Lenin, Stalin çok iyi bir Rus milliyetçisi ve panslavist idiler.. Mao iyi bir Çin emperyalisti idi ve hatta Çin Komunist Partisi ilk kurulduğu zaman milliyetçiler ile de işbirliği yapmıştır. Çünkü Çin de ulusal birlik ve toprak bütünlüğü yoktu ve Çin’ in büyük bölümü işgal altındaydı.

1917 Bolşevik Devrimi sonrası Rusya’dan, Çin’in yeniden yapılandırılması ve Çin’i tek bir çatı altında toplamak için destek aranmıştır. Bu çerçevede, Çin Komunist Partisi, Sovyet destekli Uluslararası Komünist oluşum olan Komintern ile görüşmelere başlamıştır. Komintern ise milliyetçi Kuomintag Partisi’nin ittifaka katılması halinde Çin’e mali, askeri ve politik yardımlarda bulunacağı sözünü vermiştir. Asıl amaç ise Çin’in işgalcilerden kurtulması idi.

Bizdeki Kurtuluş Savaşı'na benzer bir durum. Tek fark var. Bizde savaş boyunca ve sonrasında emperyalist güçler ve işbirlikçilerin organize ettiği çok sayıda şeriatcı-kürtçü, siyasal islamcı, saltanatçı hatta feodalist yağmacılar, karşı devrimciler ortaya çıktı. Şeyh Said, Anzavur, Koçgiri, Şeyh Eşref v.b bunlardan bazılarıdır. Kısaca hep söylerim bize milli devrimciler lazım. Milli olabilen, ulusal ve uluslararası çıkarlarımızı savunacak, ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı her hareket ile mücadele edecek sosyalistler, komünistler lazım diye.

Şimdi gelelim HDP’ nin bileşenleri olan güya emperyalist karşıtı parti ve oluşumlardan sadece ikisine. Diğerlerinin de bu ikisinden hiçbir farkları yoktur. Emin olun..

Varan 1: Emekçi Hareket Partisi…Parti güya emperyalist savaşları ve onların yarattığı şiddeti ortadan kaldırmak için mücadele ediyor. Hatta kendi sayfalarında Rusya-Ukrayna savaşı için yazdıklarını aynen aktarıyorum..

“Savaşın Baş Sorumlusu NATO"

"ABD ve NATO, Ukrayna’yı kendine üs yapmak istiyordu. Bunun için ülkede Neo-Nazi grupları destekledi, hükümete doğrudan etkide bulunarak Ukrayna içindeki etnik çelişkileri derinleştirdi. Rusya’nın işgal harekâtına başlaması, ABD ve müttefikleri tarafından yürütülen uzun bir kışkırtma operasyonunun sonucudur. Baş savaş kışkırtıcısı, kendini barış ve demokrasinin savunucusu gibi gösteren Batı ittifakıdır."

 Ama aynı ABD ve Siyonistleri destekleyen batılı emperyal güçler: PKK, YPG veya SDG’ ye binlerce tır silah ve mühimmat yardımı yapıp Türkiye’ye ve bölgedeki diğer ülkelere karşı saldırtınca ses yok. Çıtları çıkmıyor. Çünkü kürt hareketini müttefikleri olarak görüyorlarmış. Kürtler haklarına kavuşacakmış. Sanki bölgede sadece kürtler yaşıyor.. Arap, Türk, Süryani veya Zaza umurlarında değil. PKK’nın kürtçü-faşist bir terör örgütü olduğu gerçeğini kabullenemiyorlar.

Varan 2: EMEP.. Son gelişmeler çerçevesinde belirteyim.. Örneğin, TSK’ nın yapmadığını herkesin bildiği ve çok ucuz ve adice bir pkk propagandası olan Zaho kentine bağlı Pereks köyüne gerçekleşen saldırıyı kınarken, Zaho Kaymakamı Muşir Beşir’in bombardımanın “TSK tarafından gerçekleştiğini belirttiğini” aynen alıp birde üzerine Kürdistan halklarına başsağlığı diye yazıyorlar. Yani kuzey, güney, doğu ve batı diye ayırdıkları Kürdistan halkları.

Peki HDP çatısı altında birleşen bu güya sosyalist parti veya örgüt yetkilileri aynı PKK’ nın yıllardır EMEP, ÖDP ve TİP gibi ana akım sosyalist oluşumlara kanca attıklarını ve Türk sosyalistlerini, kürtçü-faşist zihniyetin yamağı haline getirmeye çalıştıklarını bilmiyorlar mı? Cemil Bayıkların, Selahattin Demirtaşların yolundan giderek ABD emperyalizminin gönüllü hizmetkarlığını üstlendiklerinin farkında değiller mi?

Sonuç olarak, PKK/HDP başta ABD emperyalizmi, siyonist İsrail devleti olmak üzere diğer emperyalist devletlerin kuklası olmuştur. Devrimci olduğunu iddia eden bir partinin, emperyalizmin dümen suyuna girmesi halinde, o parti artık karşı devrimci parti olur. Kendisine devrimci, sosyalist, komünist diyen bir örgüt, beynini ABD emperyalizmine teslim etmez. Emperyalizme karşı mücadele emperyalizmin piyonlarına dayanarak verilmez. Mllli bir devrimci olup, şeriatçı oluşumlara karşı başta laiklik olmak üzere cumhuriyetin tüm kazanımlarını savunma ve geliştirme uğruna mücadele etmeleri gerekirken PKK sözcülüğü yaparak mı bu milletten oy isteyecekler? Hele hele bildiri yayınlayıp, PKK ağzı ile Atatürk’ü bile faşist ilan ederek nasıl bir hainliğin içine düştüklerinin farkında değiller mi?